Üç Yaşında Caveliar King Charles Oğlum Var Bir Ay Önce Üç Aylık Bir Kediyi Eve Almak Zorunda Kaldı

Caveliar

3.5 yaşında caveliar king charlrs köpeğim var bir ay önce sokaktan üç aylık bir kediyi ölmek üzereyken eve aldım sahiplendiremedim ve bende kaldı fakat köpeğim çok korkuyor onu nasıl alıştırabilirim lütfen yardım edin oğlum için çok üzülüyorum evdeki özgürlüğünü elinden almış gibi hissediyorum

14 CEVAP

Mehmetkr

Kediyle yavas yavaş tanıştırin ve ve birbirlerini gördükleri sırada bol bol ödüllendirip ve sevip köpeğinizi rahatlatın. Ayrıca ay kaçacak şimdi ay bişey olur mu gibi telaşlı bir ruh halinde olmayın siz sakin olun ki o da olsun

Mehmetkr

Köpeğinizle konuşmayın büyük ihtimalle onu rahatlatmak için ince bir ses tonunda konuşuyorsunuz ama köpek ne dediğinizi anlamadı için ona ses daha çok " viyyyk viyyyyyk viiyyyyk" diye geliyor heel ki o rahatlatıcı sandığımız ses tonunda konuşunca köpegin duyduğu bu. Köpek burdan birsey yok değil aha şimdi ayvayı yedin gibi bir şey anlıyor.

FerhatKilc

Zamana bırakın alısirlar 🙂

Mehmetkr

Bence size öyle geliyor köpekler kelimelerin anlamını bilmez belki önceden sakın diyip sakinleştirmisseniz hafızasına yerleşmiştir ama onun dışında köpekler kelimeyi değil tonlamayi anlar. Bu bilimsel olarak bilinen birşey. Yani köpeğinize otur komutunu öğrettiginizde kelime olarak ötürü değil söylerken ki tonlamayi ogretiyorsunuz eğer aynı tonlamada faklı bir kelime söyleseniz de köpeğiniz oturur böyle düşünün

Caveliar

Peki haklı olabilirsiniz o yüzden sizin dediğiniz yapacağım teşekkür ederim

Mehmetkr

Kediniz köpeğe zarar vermiyorsa köpeğin kendini savunmasına gerek yok ise zaten hicbirsey yapmasaniz bile zamanla alışır burdaki tavsiyelerimiz süreci hızlandırmak için

Caveliar

Aynen sizin dediğiniz gibi yapıyorum oğlum bak pisi pisi seninle oynamak istiyor deyip okşuyorum bizim koca bebek gözlerini faltaşı gibi açıp kucağıma hopluyor 🙈

Zeynepulku

' ses daha çok " viyyyk viyyyyyk viiyyyyk" diye geliyor '
Buna çok güldüm jckosovk

Genelde 2 kediyi tanistirirken ilk basta ayrı odalarda tutulur ve kokuları tanıtılır daha sonra bir araya getirilir. Kedi&köpekte De ayni şey yapılabilir.

Caveliar

Maya iyileşene kadar Tarçın’dan uzak tuttum bir haftadır aynı ortamdalar

Caveliar

Mehmet bey Hani köpekler konuşulanı anlamaz deniyor ya inanın Tarçın her konuştuğumuzu anlıyor ben o yüzden konuşarak anlatmaya çalıştım

Caveliar

Peki sizin dediğiniz gibi yapacaım

Caveliar

Eğitmenimizle görüştüm hırlama tıslama yoksa zamana bırakmamı söyledi

Caveliar

Teşekkür ederim Mehmet bey heyecanla gelişmeleri bekliyorum

kokularını birbirine tanıtın mesela kedinizin yatağını köpeğinize koklatabilirsiniz tam tersini de tekrar edin