Terrier Türü Köpek Buldum Sokakta .. Yardımcı Olun Acil

Nhhtwolf

Arkadaşlar bugün sokakta terrier cinsi tatlı bi köpek buldum hava yagmurluydu üşümesin diye eve aldım sonra manasını filan gidip aldım . Bu hayvanın bakımını bilen varmı ben hiçbir bilgi sahibi değilim nasıl yapmak lazım gece de uyumuyor sürekli yatağımın köşesine geliyor yatiramiyorum bi türlü . Bu hayvan nasıl eğitilir nasıl yapmam lazım . Aşısı filanda bilmiyorum .

3 CEVAP

izzy

ilk şunu sorayım sahiplenecekmisiniz ?

dollfacepersian

Husky yerine bu dünya güzelini tercih etmenize çok sevindim fakat bilgi edinip sahiplenmeniz çok daha iyi olurdu ama anlaşılan buna vaktiniz olmadan karşınıza çıkmış.
Eğitim için Cesar Millan'nın kitaplarını alıp okuyun ve Kral Köpek Ailesinin Youtube videolarını izleyin.
Sabırla,zamanla tüm eğitimlerini en iyi şekilde öğrenecektir.Dediklerimi yaptıktan sonra aklınıza takılan bir şey olacağını sanmıyorum ama olursa Kral Köpek Ailesini arayıp veya mesaj atarak sorabilirsiniz. Buraya da sorabilirsiniz tabi.
Mama konusunda kaliteli mama şartı. Marka olarak N&D,Acana , Orijen,Tow ve Hills İdeal Balance en iyilerindendir.
RC,Pro Plan gibi mamalar sanıldığı kadar iyi değiller içerikleri bakımından.
Aşı için veterinere gidip önce sağlık durumu.yaşını öğrendikten sonra veteriner sizi yönlendirecektir.
Eşyalar konusunda su ve mama için metal veya porselen tekli mama kabı,Su geçirmez yatak,tasma olarak göğüs tasması,oyuncaklar aklıma gelenler bunlar. Tecrübe sahibi arkadaşlar daha çok bilgi verebilirler.

Nhhtwolf

Teşekkür ederim . Evet ansızın iki gün önce ne istiyorduk şimdi ne çıktı karşımıza . :)) sahibinden kaçmış ama bi türlü bulamadım sahibini şimdi oyun filan oynuyor bazen bağırıyor neden olduğunu anlamıyorum .