İc Dis Parazit Asisi Yapilirken Losemi De Yapilir Mi?

tika_waylan

Merhabalar,
Kedimim ic dis parazit asisinin zamani geldi. Karma ve kuduzu yapiomisti ama losemi ve kedi aidsi asisi henuz yapilmadi gerek gormemistim ama simdi dusunuyorum.
İc dis parazit yaptiracagim gun losemi de yaptirsam sorun olur mu? Dis paraziti damla, ic paraziti hap olarak yutturuyordum.
Bir de kedim asiri tuy dokuyor gercekten napacagimi sasirdim. Mamasi iyi vitamin de veriyordum simdi bir haftadir vermiyorum belki fazla vitamindendir diye. E tariyorum her gun haftada bir furminator de yapiyorum. Haftada bir yas mama veriyorum.8 aylik erkek belki ergenlige mi giriyor ondan midir diyorum ama su an hic kizginliga dair bir isaret gostermiyor?

4 CEVAP

dollfacepersian

Benim veterinerim lösemi ve parazit damlasını aynı gün yapmıştı. İç parazit mi diş parazit mi hatırlıyorum ama sadece birini o gün yapmıştı. Diğerini benim ertesi gün yapmam için vermişti diye hatırlıyorum. Bir sorun olmamıştı ama bilemiyorum. O sıra olan veterinerimden çok memnun değildim.
Tüy dökümü ise ,kedimde ergenlik dönemi tüy dökümü yaşamadık ama olur mu bilmiyorum.
Birde gelişim sürecinde tüy dökümü oluyor diye okumuştum buradaki bir konuda. Çok fazla yardımcı olamadım affedersiniz,Yanlış bilgi vermek istemiyorum da

tika_waylan

Bilgisi olan yok mu? :( veeriner uzakta bu sebeple gitmisken ikisini birden yaptirmak istiyorum tabi onvelik kedimim sagligi

tika_waylan

Losemi 2 doz oluyor sanirim belki de once ic paraziti sonra dis paraziti yaparak bolebilir. Asiri tuy dokuyir tariyorum ediyorum gecmiyir napcam bilemiyorum veterinere goturecegin su siralar veteriner arayisindayim

tika_waylan

Losemi asisindan once kan tahlili yapildi mi bu arada ve losemi asiainin bir yan etkisi oldu mu?
Muhtemelen sarimsakli tabley alacagim ya da mamayi degistirecegim tahilsiz mamayi proplanla karistirarak veriyordum sanirim bu tahilsiz mama fazla prtoteinden mi dokuyor bilemedim. Acana mama duruyor sanirim sokak kedielrine verecegim ve sadece pro planla devam edecegim iyi olsunlar diye ugrasirken bazen farkli sorunlari mi oluyor anlamadom ama Orijen ve Acana kullandigimda sanki daha cok doktu