İki Kedim Oyun Mu Oynuyor ?

Denizcar

Ev içinde 2 kedim var birisi 5 aylık erkek diğeri 3-4 aylık dişi 1-2 haftadır ara ara görüştürüyoruz başlarda küçük dişi olan erkeği kovalıyordu ancak son günlerde , 5 aylık erkek de cevap vermeye başladı ve dişinin üstüne atlıyor dişi sırt üstü yere yatıyor sanki erkek ısırıyor gibi geliyor bana üstüne atlayıp , bu tarz şeyler yaşayanınız var mı , oyun mu oynuyorlar yoksa kavga mı ediyorlar ,çünkü dişi olan arada miyavlıyor altta kalıp erkek olan ısırmaya çalıştığı zaman, anlayamıyorum tam olarak oyun mu yapıyorlar yoksa kavga mı ediyorlar.Erkek olan yapı olarak 2 katı olduğu için zarar vermesinden korkuyorum dişiye.

4 CEVAP

dissiz

bunu çiftleşme esnasında yapıyorlar diye biliyorum oyun olduğunu da hiç sanmıyorum benim bildiğim bu kadar mutlu günler dileriz

gizemesersoy

çiftleşiyor olabilirler bence de. ensesini ısırıp üzerine çıkıyorsa

melist35

aynı sorunu biz de yaşadık geçen aylarda. erkek baskın olduğunu göstermek için yaptı ilk 3-5 gün, sonrasında yapmadı bir daha. birbirlerinin kokularına alışma sürecinde yapıyorlar. dişi zaten çiftleşmeye izin vermez küçük olduğu için. yetişkinlikte bile dişi kedi istemediği sürece erkek kedi bir şey yapamaz. yine de dişi kediniz 4 aylık olduktan sonra aynı ortamda tutmayın. erkek kedi 6 aydan sonra kısırlaştırma yapılmalı

Oyun oynuyolar benim yavru dişi kedim aylar sonra erkek kardeşiyle buluştuğunda birbirlerini çok hatırlamasalar da alıştıktan sonra boğuşarak oyun oynadılar. Erkek kediler biraz daha sert oynuyor