Kedi Kisirlastirma

tika_waylan

Merhaba arkafaslar,
Kedinizi kisirlastirmadan once tahlil yaptirdiniz mi veterinerlerin hepsi bunu istiyor mu?

5 CEVAP

nilayozlem

Benim konuştuğum veteriner isteğe bağlı ama öneriyoruz demişti. Çok nadiren kan testlerinde bir sıkıntı çıkıyor ama yine de böyle bir risk var demişlerdi. Konuştuğum 1-2 veteriner de aynı şekilde bahsetmişti, bazısı hiç sözünü bile etmemişti. Sonuç olarak benim tercih ettiğim veteriner seçimi bana bıraktı. Ben de açıkçası o riski göze almak istemedim ve kan testlerini yaptırdık. Ameliyatıydı anestezisiydi öyle şeyler söz konusu olunca zaten baya duygusallaştım, ne gekiyorsa yapalım moduna girdim biraz açıkçası :))

hazalsenol

Benim veterinerim isteğinize bağlı dedi ancak ben yaptırdım her ihtimali göz önüne almak için ama zorunlu tutmadı

tika_waylan

Testlere ok guven olmuyor demisti bir veteriner gercekten kafam karisti. Hayvan hastanesine mi goturmek lazim bana cok uzak kliniklerde kan tahlilleri evet guvenilir ama kagit testler cok guvenilir olmuyor diye duydum.

hazalsenol

Ben kan tahlili yaptırdım sadece bence veteriner güveneceğiniz biri olmalı öncelikle içinize sinen bir veteriner bulun kendinize diye öneririm o zaman işiniz dha kolay olur

tika_waylan

Malesef bulamadim o yuzden biraz sıkıntílıyım.