Köpek Hakkında

Merhaba yaklaşık 8 aylık golden cinsi dişi köpeğim var belli saatlerde dışarıda çıkıyor ama özellikle geceye doğru saat 20:00’dan sonra agresifleşiyor diyebilirim sağa sola koşturuyor hırlayarak ve daha sonrasında bizim ellerimize ayaklarımıza atlayıp ısırıyor sanki saldırıyormuş gibi bizde hayır diyerek uyarıyoruz 1-2 saat sonra gidip yatıyor o saatlere doğru pres kemiklerden verdiğimizde bu tavrı sergilemiyor kemikle çözebiliyoruz bu durumu sizce bunun bir çözümü var mı ya da ne yapmam gerekir

2 CEVAP

Mehmetkr

Sadece o saatlerde yapmasi ilginç. Bu soruyu instagramdan Berker Arslan veya köpek koleji sayfasına sorabilirsiniz. Eğer öğrenirseniz sebebi paylaşırsanız memnun olurum bende merak ettim

Whitedog

merhaba. öncelikle işe günlük egzersiz sayılarını arttırarak başlayabilirsiniz. örneğin üç defa çıkarıyorsanız beş kere çıkarabilir, eve gelince de çekiştirmece gibi oyunlar oynayarak enerjisini atabilirsiniz. dışarı çıktığınızda doyasıya her yeri koklamasına izin vermek de onu zihinsel olarak güzelce yorar. eğer tuvalet alışkanlığı oturmamışsa üç saatte bir dışarı çıkarabilirsiniz, bunu zihinsel ve fiziksel açıdan yorulması için de yapmış olursunuz. belki saat 8den sonrasıyla ilgili olumsuz kısa bağlantı oluşturmuştur, bu yüzden o saatlerde strese giriyor olabilir, o saatler geldiğinde çok yorgun olursa belki daha sakin geçebilir. ısırma konusunda da Kral Köpek Ailesi'nin internet sitesindeki arşive kemirme yazınca el ayak kemirme önleme çalışması gibi videolar çıkıyor, göz atmanızı tavsiye ediyorum. gerçekten benim çok işime yaradılar :)