Köpek Sahiplendirirken Kime, Nasıl Güvenebiliriz? Sahiplendirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

dilekerkoc

Köpek sahiplendirirken kime, nasıl güvenebiliriz? Malumunuz sosyal sitelerde bu canları bizlerden sahiplenip maalesef satışını vs.sini yapabiliyorlar. Sahiplendirirken nelere dikkat etmeliyiz? Aynı şey kediler için de geçerli...
Uzun zaman önce bir köpeğe geçici yuvalık yapmaya başladım, kalıcı yuvalığa döndü. Sahiplenmek isteyenler çıktı fakat güvenemedim. 3 yaşında terrier cinsi erkek köpek. Ona madden ve manen benden daha iyi bakacak birileri vardır diye düşünüyorum. Benim yaşam biçimim dengesiz, sağlık sorunlarım olduğu için hayvan bakabilecek birisi değilim. Sadece beslemek hayvan bakmak değil maalesef. Kapımın önündeki sokaktaki tüm hayvanlara her gün yemek hazırlayıp sularını eksik etmiyorum. Aynı şeyleri evimin içindeki hayvana yapsam dahi, düzenli dışarı çıkmasına ihtiyacı olduğu için o ihtiyacını gerçekleştiremiyorum. Aşılarını düzenli yaptıramıyorum. Kısacası bende geçici yuva olan ve daha öncesinde barınaktan kurtarıldığı için psikolojik olarak hala kendine gelememiş, sürekli ilgi alaka bekleyen köpeğe yuva arıyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var.
not: daha önce iki yavru kediye bu site aracılığıyla yuva buldum. Köpekte daha da titizlenmemin sebebi psikolojik olarak hassas bir hayvan, günahına girmek istemediğim için, gerçekten güvenebileceğim, ömür boyu kalıcı, ilgili ve şefkatli bir yuvaya ihtiyacı olması.

6 CEVAP

yanik_kedi

Bi kere sorumluluk sahibi bi insan olmasına dikkat edilmeli ve aile olmalı mutlaka evi bahçeli olmalı satış vs önlenmesi için de sözleşme şart sözleşmeli ve kısırlaştırma şartınız olsun bekar ve öğrenciye vermeyin bol şans

dollfacepersian

Arkadaşlar aklımdan geçenleri söylemişler. Eklemek istediğim şey sizinle aynı şehirde olsun aile ve daha önce uzun yıllar iyi bir şekilde köpek bakmış tecrübeli olsunlar. Haftada 1 fotoğraf isteyin. Ara sıra gidip görün,bazen haber vermeden gidin ki gerçekleri gördüğünüzden emin olun.
Umarım güzel bir ailesi olur

dilekerkoc

önerileriniz için teşekkür ederim, umarım iyi bir yer bulabilirim, sözleşmeden haberim yoktu onu muhakkak yapacağım. haftada bir takibini de yapacağım. aynı şehirde olması en iyisi olur. yakın zamanda köpeğin ilanını açacağım. endişelerim konusunda ilan açmakta kararsızdım. sağolun.

dilekerkoc

teşekkür ederim yanik_kedi

tika_waylan

25 yas ustu aile olsun kisirlastirma ve takip sartiyla sozlesme yaparak verebilirsiniz sozlesmelerin internette ornegi var bulun onu imzalatin. Ayda yilda bir fotografini videosunu atmasini isteyin. İnsallah guzel bir yuvasi olur.

dilekerkoc

https://sosyal.petlebi.com/yuva-ariyor/34029-3-yasinda-erkek-terrier-kalici-yuva-bursa bağlantıya ilanı verdim, paylaşırsanız çok sevinirim.