Isırma Ve Bitmek Bilmeyen Enerji

Qscar

Arkadaşlar köpeğim artık 1 yaşında. Daha yavruyken bile birkere sakin bir şekilde sevdirmedi kendini. Herşeyi denedim ellerimi ıısırdığı zaman ellerimi yumruk yaptım oyuncak verdim sert bi şekilde tepki gösterdim fakat vazgeçmiyor. öyle bir sıkıyorki ellerimi kollarımı dişleriyle artık günlerce kemiklerim ağrıyor. Evimiz bahçeli kazılmadık yer kalmadı, evide kemiriyor sürekli zarar veriyor artk mecburen bağlı ama neredeyse hergün parka gidiyoruz sürekli bağlı tutup bırakmıyorum gidemediğimiz zaman bahcede oyun oynuyoruz koşturuyorum fakat yinede bitmiyor enerjisi. Uçana kaçana durmadan havlıyor uyuyamıyoruz. Eşim artık oscarı vermeyi düşünüyor. Denemediğim birşey kalmadı fakat yine de önerileriniz varsa başka söyleyin lütfen

7 CEVAP

ecematara

Onlar büyümeyen çocuk ve hâlâ yaşı çok genç enerjisi gayet normal. Vermeyi düşünerek ona en kötü sonu vermiş olursunuz. Ben koşturduğunuz ve vakit geçirdiğiniz zamanların yani enerjisini atacağı zamanların yetmediğini düşündüm. Bunu biraz değiştiririrseniz yaş ilerledikçe zaten değişecektir. Ben benim kızı bir yaşında aldım o zamanlara kıyasla gerçekten çok değişmesine nazaran günde sabah öğle akşam toplam 3 saat yürüyoruz yani biraz da istek ve karakterine bağlı.

Whitedog

merhabalar. egzersiz programınızı yeniden planlamak gayet iyi bir çözüm olabilir. güneş doğduktan maksimum bir saat sonra ilk çıkışı yaparak üç saatte bir çıkarak başlayabilirsiniz. bu programa alışınca da zamanla günde 3 defaya düşürürsünüz. instagram ve youtubeda Kral Köpek Ailesi'nin videoları var, gerçekte çok yararlılar. geçen günlerde yaşam alanı ile ilgili bir video paylaşmışlardı. bağlamak yerine tel ile alan kısıtlaması yapmak ve görsel bağlantısını da kesmek iyi bir çözüm olur bence. ayrıca çekiştirmece gibi oyunlarla diş aktivitesini de yönlendirebilirsiniz :)

Qscar

Hep ben engelledim şimdiye kadar yoksa çoktan vermişti çalışıyor ve uyuyamıyor köpeğimizn sesinden bit arkadas burda havlama engelleyici tasmalar varmıs ondan önermişti fakat biz öyle birşey asla takmayız yada ağızlık işkenceden farksız bizim için. o yüzden dHa farklı ne yapbilirm diye düşünüyorum dediğiniz gibi büyüdükçe biraz o hiperaktivitesi azalır belki

Azalar tabi ama eğer durumunuz uygunsa eğitime gönderebilirsiniz. Benim arkadaşım apartmanda yaşıyor bahçelide değil evleri havlama, bazı söylediklerine karşı gelme durumunu eğitimle çözmüştü. O da sizin gibi çaresiz kalmıştı kimse istemiyordu apartmanda. Artık daha iyi köpeği en azından söz dinliyor. Verirseniz herkes sizin kadar iyi bakmayabilir

bir köpeğe nasıl havlama tasmasıymış ağızlıkmış nasıl takılır normalde sadece amilyattta felan gerekirse köpek normalde herşeyi ağızıyla ısırıp yalayım tanımak ister havlayarak ve hırıltılarıyla iletişim kurur diğer köpeklerle bu zamanlarını çok arayacaksanızı yaşlanınca emin olun en iyi ve eğlenceli zamanları bence şikayet etmeyin asla bende 10 tane köpek baktım şuana kadar şuanda 2 tane bakıyorum hepsi koşmayı ve oynamayı çok seviyor eski köpeğimi hastalık yüzünden 7 yaşında kaybettim
diğer köpeğime 9 a kadar baktım ve yaşlanmaya başlayınca haraketleri çok düşücek keşke koşsa oynasa diyeceksiniz

Mehmetkr

Bahçeyi kazmasi sorun değil enerjisini atıyor güzle birşey benimkide define arar gibi bahçeyi kazıp birseyler buluyor.
Köpeğiniz kesinlikle lideriniz olmuş. YouTube'dan Berker Arslan veya köpek kolejinin videolarını izleyin. Instagramdan da ulaşabilirsiniz. Keşke yavruyken baslasaydiniz eğitime ama hala yapabilirsiniz hala küçük.

Mehmetkr

Şikayet etmeniz gayet normal sizi sürekli ısıran bir köpeği sevmeniz pek mümkün olmaz.
Sürekli ısırması veya havlamasinin sebebi enerjisini atamamasj ile ilgili değil. Tabi enerjisini iyice tüketip onu çok yorarsaniz bunu yapmaya halı kalmaz ama bu sorunun enerji olduğu anlamına gelmez.
Sürekli havladigina göre birşeyden rahatsız oluyor. Bu bir kuş olabilir etraftaki köpek sesleri olabilir hatta yan mahalledeki araba sesi bile olabilir. Köpeğiniz çok aşırı tepki veriyor. Sebebi liderlik stresi ve yanlış eğitim olabilir.