Aşı Karnesi

ilknrdaisy

merhaba sokaktan yeni sahiplenilen 2 yaşında bir kedi için aşı karnesi çıkartılabilinir mi? 2 yaşında bir kedinin hangi aşıları olması gerekir teşekkürler..

10 CEVAP

Queeninannesi

Tabiki çıkarabilirsiniz eğer artık kediyi evde beslemeye karar verdiyseniz yani artık siz bakıcaksanız veterineriniz çıkarır

Master_Star

Buna veterineriniz karar verir ve söyler aslında karar vermez yapmak zorundadır. Yani tabiikide çıkacak aşı karnesi bu biraz saçma olmuş kusura bakmayın ama....

ilknrdaisy

buraya insanlar bilmedikleri şeyleri sormak için yazıyorlar, bilmediğim bir şeyin saçma olup olmadığını bilemem önce lütfen sözünüze dikkat edin.

ilknrdaisy

teşekkür ederiz :)

Master_Star

Önceden ani soruyu köpek için sordunuz? Aşıları yapılan hayvan kartsiz olur mu? Sizce bu mantıklı mı?

ilknrdaisy

Kopek için sorduğum soru? Asi karnesi olan aşıları duzenli yapilan bir köpeğin VETERINER tarafindan yanlis aşı yapildigini , ne yapilmasi gerektiğini sordum . bilmemek değil, ogrenmemek ayip. Burada insanlar bilmedikleri şeyleri soruyor. 'Saçma' gibi bir sözcük kullanmayarakta bunu soylebilirdiniz. Sonuçta ben veteriner olan ya da daha once bu durumla karşılaşan bir insan değilim baktığım butun hayvanlar bebeklikten geldi ve butun aşıları duzenli ayında yapıldı, 2 yaşında olan bir kedinin bebek bir kediyle ayni aşıları olup olmayacağını bilmiyorum, yarın veterinere gidicek önceden burada ön bilgi sahibi olmak istedim. Sayenizde de bilgi almak istememin SAÇMA olduğunu öğrendim. Iyi aksamlar

Master_Star

Cidden anlamıyorsunuz ben neden bahsediyorum siz işinize geleni konuşuyorsunuz daha fazla uzatmayacagim

Badems

Evet çıkartabilirsiniz. Çıkartmasanız bile olur düzenli götürdüğünüz bir yer var ise onlar sistemlerinde tutuyor zaten. Ama uçakla seyahat veya şikayet gibi durumlarda karne zorunlu olabiliyor. Elimin altında dursun derseniz veterinere karne çıkartmak istiyorum diyin 10-20Lira karşılığında çıkartıyorlar

patkam

evet cıkarabılırsınız

mervecem

KEDİLER İLE İLGİLİ AKLINIZA TAKILAN HER SORU İÇİN CEVABINI BULABİLCEĞİNİZ YAVRU KEDİ BAKIMI, ALIŞVERİŞ VE KUTU AÇILIMI VİDEOLARI İÇİN BİR YOUTUBE KANALI LİNKİ ARKADAŞLAR;
https://www.youtube.com/channel/UCOSD8JvQXX71WVyhLAE7dfQ?spfreload=10

YOUTUBE: PME VLOG