Yarayi Yalamayi.onleme. Acil

aycacetin2472

Arkadaslar.saba kalktim.direk kedimin yarasina.baktim boyle iyice yalamis artik beyaz sivii gelliyodu bnde.panikledim. direk mikrop öldürücü tentirdiyot muydu neydi pamukla.ondan surdum. Sonra baktim yaliyo. Basinda nobet tutuyorum suan sersemledi uyuyo ama arkami dondugum gibi yaliyor. Bu arada kedimin 2. Dikisi bu 1.si nomal.dikisti.soktu bu icten.dikis. bunuda..soktu.az kaldi foto yukliyecegim artik anlatamiyorum. İns yasak deyildir!

12 CEVAP

dollfacepersian

İnternetten yakalık alamaz mısınız?

polo

af ederseniz ama bu kadar zaman bekleyene kadar o yarayı sarmak yada bi yakalık takmak neden düşünmüyorsunuz en azından uyanıkken yarayı yumuşak bir bezle sarıp kapatın yada yakalık takın yazık azıcık bir krem bile sürsen orayı deler gibi yalıyorlar hem siz rahat edersiniz hem o lütfenn

polo

kurusun yine yalar o yara orda durdugu sürece unutturamazsınız yakalıgı kendiniz yapabilirsiniz evden birşeylerle yada hava alan kuru tutan sargı bezleri var onları deneyebilirsiniz

Queeninannesi

Yarayı sarmayın sakın açık kalması gerekiyo iyileşebilmesi için. Boyunluktan başka çare yok :/ hiç petshop felan yok mu orda :/

Sule34

Bu kısırlaştırma ile ilgili bi veterinerle görüşmüştüm. Biz boyunluk takmıyoruz stres olmasın diye yaranın üzerine gazlı bez koyup sarıyoruz gazlı bezi sabitliyoruz demişti. Isırırsada gazlı bezi ısırıyor demişti. Bilmiyorum nasıl olur. Başka imkanınız yoksa deneyin isterseniz. Ama tam iyileşene kadar gazlı bezi değiştirmek şartıyla çıkarmayın.

Queeninannesi

veterinerler yaraya gazlı bezi sarmıyorlar dikiş atarken gazlı bezide dikiyorlar yaraya

Boyunduruğu kendinizde yapabilirsiniz. Mukavvadan konik şekilde. Boyun kısmına yumusaklastirmak için pamuk konmuş beside dikip boynuna yakabilir Diniz. Birleşme yerlerini zımba yapın tamamdır. Ama yemeğini siz yedireceksuniz.

Master_Star

Panky55
Sorulara biraz mantıklı cevap yazsanız zaten veteriner dikmiş afedersiniz ama göremiyor musunuz!

aycacetin2472

Burda yakalik bulamadim satilmiyo. Bnde biliyorum biseyler. Sarmayi sardimda actigimda sivi akiyo. Ama suan iyi. Kurudu yarasi

aycacetin2472

Yok baktim. Bn inegolde oturuyorum. Dogru duzgun petshop bile yok onu bulmak imkansiz.ama. yarasi kurudu. Gun boyu uyugudu icin o nerdeyse ordaydim hep gozum ustunde saolun arkadaslar:)

aycacetin2472

Yok baktim. Bn inegolde oturuyorum. Dogru duzgun petshop bile yok onu bulmak imkansiz.ama. yarasi kurudu. Gun boyu uyugudu icin o nerdeyse ordaydim hep gozum ustunde saolun arkadaslar:)

Panky55

Yarayı fark edince hemen veterinere götürseydiniz iyi olurdu