Kum Değişimi

Edadv

Merhaba,

Kedim yaklaşık 3 haftadır bizle ve geldiğinden beri kalın taneli bentonit kum kullanıyoruz. Bir sorun yaşamamakla birlikte bu aralar çiçekleri eşelediğini ve toprağa tuvaletini yapmaya çalıştığını farkettim. Kalın taneliden rahatsız olmuş olabilir mi? Kumu değiştirsem de çrkinip tuvaletini yapmaz diye korkuyorum

4 CEVAP

polo

50 çeşit kumda koysanız açık toprak varsa ilk tercihi tabiki orası olur çiçeklerin etrafını kapatmayı deyebilirsiniz tabi imkanınız varsa

polo

ben sineklik tarzı birşeyle koruma çerçeve gibi birşeyden bahsediyorum kafes gibi yani yüksek ev çiçekleri ve onun toprakları pek saglıklı degil hastalık böcek temas etmese daha iyi

tika_waylan

Kalin taneli kum iyi topaklanmadigi icin ve malesef bana 3 hafta dayabamadigi icin kullanamiyorum size dayaniyrosa degistirmeyin.
Saksialrla her daim ugrasiyilar benim saksinin ustunde taslar var o yuzden kumu eselemiyor ama o taslarla oynuyor siz de kucuk taslaedan koyun benim cicegimde zaten vardi dekoratif amacli taslae galiba. Direk kum olursa illa ki ilgisini ceker.
Kumunuzdan memnunsaniz degistirmeyin uygub kum bulmak zaten zor. Saksilari korumaya alin. Ya onun erisemeyecegi yerlere koyun ya topragin ustune tas koyun hicbiri olmuyir mu o zaman uzaklastirici spreyler var saksilaein oldugu yerin yakinina sikin bir sure sonra sikmazsiniz zaten o aliskanligini birakir.
Bir de bazi bitkiler kedielre zararli hangi bitkiler oldugunu su an hatirlamiyorum arastiracagim bulunca buraya yazarim o sebeple kedi cimi disindaki bitkileri aman uzak tutalim kedilerden Allah korusun zehirlenebikirler bile.

Edadv

Akvaryum taşı gibi birşey işimi görür herhalde?