Kedi Tekerleği

milodelisi

Herkese merhaba
Geçen günlerde ıslak fipli bir kedi hakkında soru açmıştım. İyi haber, sular azaldı, neredeyse bitti. Yemek yemesi aşırı arttı, kendisi yiyor artık. Veteriner bir sürü vitamin yazdı ve bu gidişle yaşayacağınız söyledi:) Fakat hastalığın ilk radesinde virüs beyne kaçmış, o nedenle arka ayakları çok tutmuyor, yürürken açılıyor ve yere düşmesine sebep oluyor. Tuvalet kabına biz çıkartabiliyoruz kendisi çıkmıyor. Ama yataklara zar zor sıçrıyor.

Şimdi sorum şu; internette kediler için takılabilen tekerlek gibi bir şey var duymuşsunuzdur, tekerlekli sandalye gibi. Bu kedi için ondan düşündük çünkü daha 1 yaşında, eğer daha yaşayabilirse düşe kalka yapamaz, pes eder diye korkuyoruz. O nedenle ücretsiz olmasa bile uygun fiyatlı kedi tekerleği yapan birini veya bir şirket arıyoruz. Bileniniz varsa paylaşırsanız çok ama çok sevinriz. Uygun fiyatlı olması bizim açımızdan çok önemli (aynı zamanda kedi için rahat olması) çünkü komşum sadece vitaminlere 700 tl ödedi, veteriner masrafları olmadan. Birde üstüne her 7 kedinin aşısını yaptıracak:(

İkinci sorum, ani kilo verdi, şimdi alma aşamasında. Günde 1 konserve mama zar zor bitiriyor. Demir, prebiotik bir sürü vitamin kullanıyor. Bazı katı hapları kuru mama yemediğinden kuru mamanın suyunu çıkartıp o suda eritiyoruz, hem aromalı oluyor hemde ağzına şırıngayla vermesi daha kolay oluyor hem biz hem onun açısından. Siz ne önerirsiniz? Yaş mama olarak royal canin recovery yaş mama ve schesir veriyoruz. Balığa bayılıyor, sizce bu dönemde vermeli miyiz?

Çok ama çok sağ olun...

2 CEVAP

milodelisi

Bir kişiyi bulduk mail attık, haber bekliyoruz. Yinede sizin öneriniz varsa açığız:)

kediyildiz

Ben tekerlek satan bi firma bilmiyorum ama lütfen kedinize ılık tavuk suyu ver faydasını görüceksin ben bi kopegi onla kurtardım zehirlenmisti kediyede faydası olacaktır geçmiş olsun