Kumu Ne Sıklıkla Değiştirmeliyiz?

zehraaozlu

10 kiloluk kumu ne sıklıkla tamamen yenilemeliyiz?

7 CEVAP

burtex

kedi sayınıza göre değişir bu süre benim iki kedim var ve ben 3 günde bir kumlarını eliyorum ve yaklaşık 1 haftada değişiyo

zehraaozlu

1 kedim var 10 kiloluk kumu 40-50 gün civarı kullanıyoruz sizce iyi mi?

zehraaozlu

1 kedim var 10 kiloluk kumu 40-50 gün civarı kullanıyoruz sizce iyi mi?

Shewky

Ayda bir tamamen temizleyin derim. Kabını da güzelce yıkayın.

Queeninannesi

Ben 20 kiloyu 2 ay kullanıyorum. 15 günde bir tamamen değiştirmelisiniz

zehraaozlu

Arkadaşlar teşekkür ederim sağ olun.

tika_waylan

Her gun topaklanan cis ve kakayi kurekle alip aldigin kadar miktarda temiz kum eklemelisin.
Degisim sureci kumun temizligine gore degisir eger iyi topaklanan bir kum ise 2 ya da 3 hafta komple degistirirsin. Ama mesela bir haftada komple attigim da oldu cunku cis iyi topaklanmamisyi sari sari kucuk topaklar oldu elekli kurekle malesef alamamistim.
Ben ince ve kalini karistirip en son 3 hafta kullanmistim 3 haftayi gecince attim ki hala temizdi. Cunku cok guzel topaklanmisti ve topaklanani hep attigim icin kumuna cisli kum karismamis bembeyaz tertemizdi kumu. Onemli nokta her gun ya da vaktin olmazsa gun asiri mutlaka topaklanan cisleri ve kakalari al. Ve uzerine biraz temiz kum ekle. Hijyenik olmasi onemli kediler titiz hayvanlardir hem senin hem kedinin sagligi icin.