Kedimde Pire Var

Kediseverbuse

Dün kedimin gözlerini silmek için aldığımda kafasinin üstünde kulaklarının arkasında karabiber gibi siyahlık vardı tozdur herhalde dedim elimle attirmaya çalıştım ama gitmedi ve ne yazık ki şüphelerim doğru gibi işin kötü tarafı tam da paramın bittiği zamana gelmesi 10 gün kadar sonra ancak veterinere gidebilirim
O zamana kadar sizce sirkeli bezle silip her gün bit taragiyla tarasam 10gun idare eder mi beni ne yapmalıyım sizce amacım yayılmasını önlemek daha yeni yeni olmuş olay sanırım daha önceden böyle birşey görmedik lütfen yorumlarınızı bekliyorum

5 CEVAP

berkeozdede

Edersiniz merak etmeyin. Fakat sirkeyi sulandırın yoksa cildi tahriş eder. 10 gün sonrada Veterineri pire damlası yapar büyük ihtimal.

golsahyildirim

Evet idare edebilir, bu yöntemi birçok kişi kullanıyor😺 Ama ilk fırsatta veterinerinizi ziyaret edin yine de, hızlı yayılıyorlar malesef😅

Kediseverbuse

Tamamdır teşekkür ederim 🙏🏻

Shila59

Evet benim kızımda ilk geldiğinde öyleydi ben günde 2defa sirkeli suyla silerek çoğu pireden kurtulmuştuk ayrıca yattığı yere de sıkın evide çok iyi temizlemeniz gerek minik minik yumurtaları oluyor kaşındıkça dökülüyor çok hızlı ürüyorlar dip köşe temizlik yapmanızı öneririm bu süre zarfında

Kediseverbuse

Tamamdır çok sağolun önerileriniz için 😊