Kedilere Kısırlaştırma Ameliyatı Sırasında Zamanı Gelen Aşı Yaptırılabilir Mi?

ayseguledaa

Kedim henüz 5 aylık ve önümüzdeki ay sonu kısırlaştırmayı düşünüyorum. Bu ay içerisinde de iç-dış paraziti yapılmalı. Veterinerimiz operasyon günü yapılabileceğini söyledi. Operasyon tek başına zaten onu yoracağı için önceden yaptırmayı düşünüyorum, yine de danışmak istedim. Bir de karma aşısından sonra ensesinde şişlik oluştu. İğnelere karşı tedirgin yaklaştığım için en azından iç paraziti hap olarak vermek daha mı mantıklıdır?

3 CEVAP

Ayseenur10

İç dış paraziti damla olarak yapabilirsiniz. Biz genelde damla olarak alıyoruz bi sıkıntı çıkmadı şükür. Advantage kullanıyoruz

Betulb97

Biz de kısırlaştırdığımız zamana yakın bir zaman içinde iç dışı damla olarak yaptırdık, karma aşısının da vakti gelmişti veteriner o bağışıklıkla ilgili şu an yapmak doğru olmaz demişti. Aşıdan aşıya fark gösteriyor demek ki

ayseguledaa

Cevaplarınız için teşekkür ederim, dış damlayı biliyordum ama iç parazit için iğne ve hap olarak iki seçeneğinden bilgim vardı. Araştırıp öncesinden yaptırayım.