Gözler

dollfacepersian

Merhaba,herkese bu gün iç-diş parazit için veterinere gittik.
O sıra kedimin gözü aktığı için veterinerim silmek istedi. Silerken kedimin gözünün iç kısmının kıpkırmızı,enfeksiyonlu olduğunu fark etti. O kadar kötüymüş ki neredeyse ödem olacakmış.
Gözleri sürekli kızarıyordu. Daha önceki affedersiniz ama gerizekalı veterinerim sürekli götürüp sorduğumda ırksal,normal deyip bakmadan beni gönderiyordu.
Çok üzüldüm bu duruma,15 gün kullanmam gereken bir damla verdi,şuan ki veterinerim.
Daha önce böyle bir hastalık yaşayanlar var mı? Varsa tedavi ve iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir mı?
Damlayı nasıl uygulayacağım da hiç bilmiyorum.
Günde iki defa damlatmam gerek ama kedim nasıl izin verecek hiç bilmiyorum. Konu hakkında bilgisi olanlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

6 CEVAP

ceydatpcu

Bnm kedisiminde gozu cok akıyordu damla verdi 2 3 güne düzeliyor fakat 7 güne tamamlaman gerekiyor yere otrup kucağıma alıp damlatyorum 2dk patilerini tutuyorum gözlerini ovalamasi gerek damladan sonra dzelincede gunluk çay pamuk ile sil

Queeninannesi

Öncelikle geçmiş olsun. Hastalık ve iyileşme süresi hakkında bi bilgim yok ama izin verme konusunda tecrübeliyim. bende bi ara damla kullandım hiç bi sorun yaşamadım izin veriyodu yani zaten 10 saniyelik bişey elimle başını tutup damlatıyodum. Umarım kolay olur

Nayeli

Çok geçmiş olsun. Umarım çabuk iyileşir:) Damla'yı ihmal etmeyin kesin iyi gelecektir. Videolar vardır YouTube bakın.

dollfacepersian

Queeninannesi
Benimki b huysuz bakım yaptırmak konusunda. O yüzden nasıl yapabileceğim bilemiyorum.
Nayeli teşekkür ederim,damlayı kesinlikle kullanacağım. Youtube bakacağım

tika_waylan

Canim cok zor oluyor ama zorluyacaksin artik tutcan gozunu acacan cat diye damlatacan baska turlu huzursuz oluyorlae zorlaniyorlar. Bir de bana ozelden damlayi yazabilir misin acaba bana ilk veterinerin verdigi gibi mi 2.si gerek yok irksal dedi. Evet irksal da bu cocuklarin cok gozu akiyor sahsen ben de bir sey yapilmasi gerektigini dusunuyorum. Artik olmadi farkli bir veteriner bulup gidecegim ben de.

Duman14

Bende damla + göz kremi kullandım en zoru göz kremiydi ama damladaki tek zorluk şu ilk 4-5 gün zorlu geçecek çünkü siz sıkcaksınız kafasını sallayacak ve damla her yere saçılcak etkisini kaybedicek 2 kişi yapmanız iyi olur biri kedinin kafasını sabitlesin sıkmadan sizde sıkın ve 2-3 saniye kafasını sallamasına izin vermeyin sonra kendiliğinden alışcak en sonunda damlayı görünce geldi oturdu sık diye bizimki gözleri yapışıyordu iltahaptan yararını anladı galiba :)