Kısırlaştırma Sonrası Batikonla Temizlemek

kedimedi129

Kedim 2-3gün önce kısırlaştırma operasyonu geçirdi. şu an yara daha iyi iyileşsin ve mikrop kapma ihtimaline karşı batikonla temizleme yapmam doğru olur mu yoksa kendi halinde iyileşmesi daha mı sağlıklı olur?

4 CEVAP

Veterinerimiz bizim bir şey yapmamıza gerek olmadığını söylemişti. Bu veterinerin uyguladığı dikiş yöntemine göre değişir. Veterinerinize sormanız çok daha iyi olur.

Milovat

Biz ameliyattan sonra bir şey uygulamadık lakin iyileşme safhalarında kabuklanma olmaya başlayınca batikon ile temizledik. Zaten hekiminiz ne yapmanız gerektigine dair sizi bilgilendirmeli... Sonuçta bu hassas bir konu lakin baticonun fazlası da zarar yalamasina izin vermeyin temizlerseniz.

SerraYanmaz

Azıcık bı miktarı yara üzerine dökerseniz daha iyi olur ben bastırmadan pamukla silmiştim yaradan azıcık kan sızmaya başladı bı daha hiç dokunmadan döktüm

yagmurryamaan

Temiz yerde yatar kalkarsa mikrop kapmaz.Endişelenmeyin