Kedim Ne Anlatmak İstiyor?

hazalsenol

Kedim son zamanlarda daha doğrusu iki üç gündür su kabını devirmeye başladı. Su kabı temiz, suyu sürekli tazeliyorum. Ama ısrarla su içmeden önce kabı ittiriyor, suyu döküyor, bazen kabı ters yüz ediyor. Ben dökülen suyu temizlerken de ayrılmıyor. Genel olarak temizlik yaparken de beni izlemeyi sever. Acaba temizlerken seyretmek için mi yapıyor? Bu duruma nasıl son verebilirim? Evde yokken de tüm kaplara aynı şeyi yaparsa susuz kalır diye korkuyorum

15 CEVAP

Duman14

Deviremeyeceği ağır bir su kabı alın bence benimki öyle kaymıyor bile

hazalsenol

Evet kedim kısır. Üç ay olacak

hazalsenol

Önce suyu döküyor ondan sonra içiyor

Gofretsla

Stres ya da oyun diye düşünüyorum her hangi bir şey yaşadı mı? Korku, aşırı heyecanlı olarak?
Oyun oynamak istiyor olabilir mi? Benim kedilerimde yapıyordu veterinere sordum ben anlamam dedi bende oyun oynadıklarının farkına vardım:)

hazalsenol

İlk kez işe giderken yapmıştı

hazalsenol

Büyük ihtimal oyun çünkü temizlik yaparken yerleri sildiğimde de hemen gelir gırlamaya başlar:) temizlemem için yapıyor sanırım da evde yokken de yapıp susuz kalır diye korkuyorum

hazalsenol

Sanırım öyle yapacağım alıştığı kaptan içsin huzursuzlaşmasın diye bekledim ama galiba zamanı geldi

Duman14

http://urun.************.com/evcil-hayvan/kedi-kopek-yemek-mama-su-kabi-finepet-pembe-266025481

Ben bunun gibi bir şey aldım üstünde şişesi var siz sadece şişeye su koyuyorsunu ve bitmiyo ayrıca ağır da ama sanırım ************dan almamıştım ama bunun gibi

hazalsenol

Çok teşekkür ederim hemen inceliyorum

Duman14

İsterseniz benim kediminkini kısa süreliğine paylaşayım siz bakınca silerim :)

ibisaski

Benim kedim de oyun olarak döküyordu daha ağır bir Kaba koymaya başladım :)

milagro

Kabın altına sabitleyici yapistirabilirsiniz ayrica Ona taktiysa yapmaya çalışır yine kafasını dağıtmak birşey bulmanız lazım yeni bir oyuncak gibi

hazalsenol

Cevaplarınız için teşekkürler

Gofretsla

Kısır mı acaba?

hazalsenol

Bugün köpeklerin mama kabı gibi bir kap edindim ve su koydum içine Behzat kabı istese de deviremiyor :) önerileriniz ışığında bu huydan kurtulduk . Teşekkürler :)