Köpeğimin Çenesini Kaşımasının Sebebi Ne Olabilir ?

iSSo

Köpeğim Pako'nun yanağının sol tarafında egzama çıkmıştı. Kullandığım krem ve sürekli bakım sayesinde iyiye gitmekte.
Fakat iki haftadır dikkat ettim ki; sürekli çenesinin sağ tarafını kaşıyor. Birkaç defa da değil, neredeyse 1 dakikaya yakın bir süre. Sonrasında da kafasını sürekli silkelenir gibi sallıyor.

Bakıyorum herhangi bir yerinde yara yok. Pire damlasını da damlatalı 1 ay olmadı.
Bu kaşıntının sebebi ne olabilir, daha önce böyle bir şeye rastlayan var mı ?

5 CEVAP

petvet

Kulağında da ayrıca problem olabilir daha dikkatli bir şekilde kontrol ediiniz

Lulu

Egzama ve mantar başka bölgelere de sıçrama yapabiliyor uyuduğu yeri de temiz tutum ve patilerini her gün iki üç kere temizleyin mantarli egzamalı yerleri patisiyle kasiyip sonra partilerini başka kasinan yerlere götürmesi hastaligi o bölgelere sicramalarina sebep olabiliyor

cansu

Kullandığınız kremi yadırgayabilir vücuduna farklı bir madde değiyor rahatsız etmiş olabilir birde kedi köpeklerde mantar da kaşıntı yapabiliyor pireden de olabilir bi veterinere gidin derim geçmiş olsun.

vrlfth

Uzman birine göstermeniz en iyisi.

Hayvist

Kulak enfeksiyonuna benzettim bulguları.. Son durum nedir?