Kedi Eğitimi

Duman14

Kedilerin eğitelemediğini biliyorum keyiflerine düşkün hayvanlar zaten ama internette bir kaç kediler gördüm böyle zile basıyorlar mama istediklerinde çok hoşuma gitti ben kedimi asla öyle eğitemem tabi ama ödül mamasıyla eğitildiğini duymuştum ne tarz şeyler yapabilir bir kaç oyun öğrenmesini istiyorum nasıl yapabilirim? Bazen karşısında kedi gibi davranıyorum nasıl yapılcağını görsün diye anlamıyor resmen evin sahibi o babam işten geldiğinde evin erkeği oymuş gibi düşman düşman bakıyor ;)) insan gibi davranıyor yani yalanması dışında oturuşu yürüyüşü her şeyi insan ama oyun oynayamıyor sadece ısırmak istiyor neler öğretebilirim

4 CEVAP

dollfacepersian

Kedilerin eğitilememesinin sebebi bunu anlamamaları vb. değil. O kadar zekiler ki sadece kendi istediklerini yapılıyorlar. Bence çok uğraşmayın,öğrense bile sadece kendi istediği zaman yapacaktır. Benim kedim gel,hayır gibi komutları kendi öğrendi. İstediği zaman gel diye seslendiğimde benden uzak bir yerde olsa bile yanıma geliyor.İstemezse gelsin diye kendimi paralasam da gelmiyor.
Ödül için yapmasını sağlayabilirsiniz belki ama bence yine sadece kendi isteği zaman yapacak,istemediğinde yapmayacaktır

fatmatina

Ben kedilerin eğitilemediğine inanmıyorum aslında eğitilebiliyorlar ha tabi Köpeklerden çok daha zor eğitilir ama itaat etmediği için kafasına göre davrandığı için siz onu eğitemediğinizi düşünürsünüz bir diğer konu da kedilerin dikkati çok çabuk dağılırmış yani eğitim süreleri öyle saatler süremez en fazla 15dk ki o bile fazla illa bir şeyler öğretmek istiyorsanız bunun için Köpeklerde uygulanan clicker eğitimini deneyebilirsiniz ama bu biraz sabır ve emek gerektiren bir süreçtir ben merak edip araştırmıştım hatta clicker bile almıştım ama kullanmadım:)clicker kullanmadan sadece ara ara deneyerek bir iki şey öğrettim ama tabi bunları canı istediği zaman yapıyor veya ödülün kokusunu aldığında:)kediler cidden çok zeki hiç az değiller siz onu eğittiğinizi bir şeyler öğrettiğinizi sanarken o aslında sizi parmağında oynatıyordur ve sizin ruhunuz bile duymaz:)onlar bizim öyle sanmamızı yani onları eğittiğimizi sanmamızı istedikleri için öyle davranıyorlar:)çok konuştum kusura bakmayın illa bir iki şey öğretmek istiyorum derseniz her gün ödül ile tek bir komuta çalışarak ilerleyebilirsiniz onu öğrenince başka bir komuta geçersiniz ama önceki komutu da unutmaması için arada tekrarlamalısınız tabi bu söylediklerimin hiçbirini abartmadan çünkü ödül diye verdiğiniz şeyin de fazlası zarardır.

Duman14

En kötü tarafı hayırı da anlamıyor tezgaha çıkmaması için hayır diyordum ama geçen gün tezgaha çıktığı yetmemiş lavobonun içine girip oturmuş bana bakıyordu ya öğrenmek istemiyor ya da gıcıklığına yapıyor masaya çıkmaması gerektiğinide söylüyorum hayır diyorum ama hep çıkmaya çalışıyor ödül için bile olsa anlaması lazım :(

Seda19

Boyle tezgaha felan ciktiginda direk kediye bagirmamanizi tavsiye ediyorum cunku gercekten kediler sanki inadina yapiyor benimde kedim evdeki cicekleri deviriyordu zamanla sabirla hayir dedim her doktugunde geri kaldirdim gozunun onunde vazgecti sanirim iletisiminizi tam yaptiginizda oda anlayacaktir