Acana Wild Prairie??

Arkadaşlar 6,8kg lık paketini baya bi uyguna buldum netten.. Ama acaba kedim yadırgar mı diye tereddütteyim. Lütfen sadece kullanıp tecrübe eden arkadaşlardan görüşlerini alabilir miyim.. rc nin baby cat inden geçiş yapıcam.. o da tavuklu bu da sonuçta sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama emin olamıyorum

4 CEVAP

Badems

Acana hiç kullanmadım, çokta mantıklı bir mama gelmiyor bana. Her kedi bir kere yadırgıyor bu mamayı. İlla ki alışana kadar aç kalıyorlar. Onun dışında kullanıpta memnun olanı görmedim. Çeşit çeşit hastalıklar çıkartıyor, özellikle böbrek ve idrar yollarında en çok bunlara şahit oldum. İstiyorsanız deneyin tabii orası ayrı konu deneyim daha önemli seçim her türlü sizin

İşin garip tarafı sitedeki kullanıcı yorumları çok iyi.Memnun olmayan yok derecede.Fiyat olarak ta uygun denk gelince acaba denesemmi diye düşündüm.Ama memnun kalmazsam eğer 7 kg mama sonuçta yazık günah

dollfacepersian

Acana Wild Paire değilde Acana Pasifica kullandım kedimde 4-4,5 ay süreyle.
Kedim açar açmaz iştahla yemişti. Sevme durumu kediden kediye değişiklik gösterebilir. Tavuklu olanı tercih etmeniz daha iyi olmuş ama aroma konusunda Acana RC 'den çok farklı bildiğim kadarıyla.
Bunun dışında yüksek proteinli bir mama olduğu için bol enerji harcayan,bol su içen,kısır,kilo problemi olmayan kedilere uygun bir mama diyebiliriz.
Ben kısır erkek kedimde kullanmıştım. Kısır kedilerinde uzun zamandır kullanıp sorun yaşamayan tanıdıklarım önermişti.
Böbrek vs. sorunu yaşamadım ama yoğun tüy dökücümü ve kaşıntı yaşadık ve sorun yaşayanlar çok olunca kullanmayı bıraktım.
Sizin anladığım kadarıyla kediniz yavru. Yavru olduğu için enerjisi fazladır, proteini yakar diye düşünüyorum. Birde bol su tüketimine dikkat etmeniz iyi olur.
Yetişkin dönemine doğru değerleri daha dengeli bir mamaya geçmenizi tavsiye ederim

Kedim tam bi zıpır o konuda sıkıntı olmaz sanırım:) 2,27kg olanının da fiyatı uygun onu denemek daha mantıklı sanırım.Çok teşekkürler ilginiz için