40 Günlük Yavru Köpeğe Ne Vermeliyim Hicbisey Bilmiyorum Acil Lütfen

sokaktan 40 45 günlük bir yavru buldum suanda herhangi bir yere gidemem ona ne verebilirim hergün mama yiyebilirmi ??

6 CEVAP

MerveTurhaann

Çorba verebilirsiniz ilkte. Papara yapın süt tozuyla içine hafif tavuk parçaları koyun veyahut ekmek

Mehmetkr

Ekmek vermenize gerek yok faydası olan bir besin değil boşu boşuna midesini doldurur ekmek yiyeceğine tavuk suyu içsin. Evinizde yulaf ezmesi varsa küçük tencereye koyun ısıtın 150 200 gramlık tavuk parçası yeterli olur onufa atın içine tencere kaynayadursun siz o sırada biraz kabak havuç dilimleyin tavuk iyice piştikten sonra atın 1 2 dakikada onlar kaynasın. En son bir kaba alıp blenderdan geçirebilirsiniz

Salihaylmz

başta süt tozu alın veterinerden alabilirsiniz veya iyi bir markanin suttozunu uygun bir petshoptan alabilirsiniz. biraz daha büyüsün dişleri kırma zamanina gelsin ondan sonra mamaya gecebilirsiniz. Evet her gün mama yiyebilir. Fazladan et suyu verebilirsiniz zamanla yumurta yogurt da verebilirsiniz ama her seyin zamani var tabi ki

Mehmetkr

Siz sadece şimdilik mı besliyorsunuz yoksa bakmayı düşünüyor musunuz?

DuyguBkr

Kuru mamaya alışması için yaş mama verebilirsiniz veya kendiniz ev yapımı bir yaş mama hazırlayabilirsiniz hem daha sağlıklı olur :) şimdilik vet den süt tozu da alabilirsiniz. Kuru mamaya zamanla alışır. Kuru mamaya alışması için;

  1. Yaş mamayı verin

  2. Yaş mamanın içine biraz kuru mama karıştırın

  3. Zamanla yaş mama miktarını azaltın

Böyle yapabilirsiniz alışması için. Böylelikle yakın bir zamanda kuru mamaya alışır. Köpeğiniz daha küçük ama çok aşırı küçük de değil. Zamanla kuru mamaya alışmalı, zamana bırakın her şeyi :)

Salihaylmz

He bir de yaş mama da verebilirsiniz kuru mamaya alistirma olarak ama cok fazla vermemek gerekiyor ishal yapar