Happy Dog Köpek Maması Hakkında

burcinyol

Merhabalar happy dog köpek maması kullanan var mı? mama nasıl acaba kullananların tecrübelerini almak isterim özellikle şu mamayı merak ediyorum > https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/happy-dog-neuseeland-hassas-kuzulu-kopek-mamasi-125kg.html

10 CEVAP

yanik_kedi

Riske atmaya değer mi ? bende kızıma hills kitten kullanıyordum ve oldukça memnundum fakat kötü yorumlarında gerçek çıkma ihtimali var ve hayvanların canı riske atılamayacak kadar değerli bu yüzden içimin rahat etmesi açısından N&D kitten kullanmaya başladım ve şu an hiç bi sıkıntı yok gayet güzel gidiyor

burcinyol

ben faydalanmasam da başkaları faydalanabilir yorumlardan. soru açmamdan size ne? hangi hakla böyle bir mesaj atabiliyorsunuz anlamıyorum, bence biraz haddiniz bilmeniz gerekiyor. kimin ne soru soracağına karışmak biraz saygısızlıktır. yardımcı olan insanlara teşekkür ederim.

ayrıca sizin ve başka kullanıcıların kötülediği bir çok markayı araştırdım.
örnek olarak herkesin bildiği 3 markadan bahsedeyim sizlere. mesela royal canin kuruluşu 1968 yani bu firmanın mamalarıyla beslenen nesiller boyu süre gelen kedi ve köpekler var.

sizce sizlerin bahsettiği kadar kötü olan bir marka 49 yıldır ayakta olup dünyanın her yerinde satılıyor olabilir mi? hem de etkisi bu kadar kolay biçimde anlaşılabilecekken? bu kadar iyi ve sağlıklı rakipleri varken bu markalar nasıl dünyanın her yerinde varlar?

bir başka kötülediğiniz marka pro plan 85 yıldan fazla bu üretimin içinde. mama üretiminde 400 biliminsanı çalışıyor. https://www.proplan.com/cats/why-pro-plan

Hills kuruluş 1929 veterinerler tarafından üretiliyor ve geliştiriliyor http://www.hillspet.com.tr/tr-tr/about-hills.html

elbette markaların hataları yanlışları faydaları ve zararları vardır ama bu markalara böyle kanser gibi davranmak çok saçma.

yardımcı olan herkesse tekrar teşekkürler.

tnrcanel

@Burçinyol ben arkadaş tavsiyesiyle happy dog irland aldım ancak almadan önce mamayı yabancı sitesinden de araştırdım.

mama genel olarak tüy ve deri sağlığı için üretilmiş bir mamaymış, sonuç gayet iyi şu an köpeğimin tüyleri daha güzel ve iyileşme yolunda ilerliyor.

2 aylık kullanım sonucu memnunum. http://www.happydog.de/en/dog-food/dry-food-dog-irland/ buradan inceleyebilirsiniz.

Bu arada almanya da satılması imkansız demiş bir arkadaşımız mama almanyanın en çok satan maması durumunda şu an.

Havanese_Siri

neden ısrarla tahıllı mama kullanmaya devam ediyorsunuz ayrıca royal canin ve hills de kalitesiz markalar (size değil herkese yazdım)

vasau

üretilen köpek ve kedi mamalarının %95'i tahıllı mamalar. tahılsız mama kullanmak bir zorunluluk değil.
ürünün almanya'da satılması imkansız demişler, mama almanya'da üretiliyor ve çok güzel bir mama.

hangi bilgi hangi uzmanlık hangi tecrübeye dayanarak insanlar şu berbat bu berbat diyebiliyor gerçekten akıl mantık işlemiyor.

naturcroq serisini tavsiye ederim, ben alıyorum köpeğime sıkıntısı yok.

burcinyol

benim arkadaşlarım kullanıyor memnunlar ama yine de sormak istedim, alman üretimli bir mamaymış almanyada baya kullanılıyormuş gluten içermediği için de faydalı deniliyor

Duman14

Bir sitede ucuz bir fiyata happy cat bulmuştum içeriğine baktıktan sonra sokak kedilerine bile almamaya karar verdim happy dogu bilemem ama happy cat bence berbattı

Mamayi uzun zamandir bende kulaniyorum mopegimin cinsi pug biraz hassas bir kopek ama hic bir sıkıntısı yok cok iyi bir mama ben bu mamayi begenmeyen kisiler kopeklerine ne veriyor bunu merak ediyorum

İyi bir mama değil kullanmadım şahsen ama kullanıcı yorumlarından ve içereğinden anladığım kadarıyla yorum yapıyorum. Çok pahalı olmasın ama içeriği de iyi olsun derseniz bu skalada fiyat performans açısından en iyisi Golosi derim.

burcinyol

Happy dog Almanyada royal canin hillsle aynı seviyede aralarında ki fiyat farkı 10 euro kadar farklı farklı sitelerden inceledim araştırdım hala kararsızım bu size gönderdiğim mamada da b vitaminleri biotin kalsiyum oranları gayet iyi protein oranı en çok acana orijende var zaten. en iyisi ben biraz daha araştırmaya devam edeyim