Hangi Tür Mama?

serpilbiyik

merhaba kedim 8 aylık dişi bir kedi. geçen hafta kisirlastirdik. yavru kedi mamasi mi yoksa kısır kedi mamasi mi almalıyım bilemedim. bazıları 1 sene mutlaka yavru kedi mamasi şart diyor. bazıları ise çok kilo alır diyor. sizin bu konuda tavsiyeleriniz var mı?

4 CEVAP

freepixel

Kilo artışı gözlemleyene kadar yavru maması devam edebilirsin aslında?

freepixel

edebilirsiniz*

Buketkazan

Kedinizde aşırı kilo artışı yoksa, aktifse enerjisi yüksekse bence yavru mamaya devam edin ben öyle yapmayı planlıyorum

melist35

7-8 aydan sonra yetişkin mama yemeye başlayabilir, özellikle kısırlaştırıldıysa. '1 yaşına kadar kitten mama yemeli' mantığı yüksek kaliteli mamalar için geçerli değildir bence. biz N&D kullanıyoruz, kitten ile yetişkin tahılsız mama serilerinin vitamin ve protein içeriği aynı. o yüzden ben şuan yetişkin mamaya geçtim 7 aylık kedim için