Merhaba Dostlar 2 Aylık Golden Retrivera Süt Tozu Verebilirmiyim

eEymme

NERO BİLEN BİLİR PROFİLİMDE 3 AYLIK YAZIYORDU FAKAT ÖYLE DEĞİLMİŞ DAHA BUGÜN ÖĞRENDİM YAVRUYU 1 HAFTA SONRA ALICAM 52 GÜNLÜK OLUCAK ŞUAN ANNE SÜTÜ EMİYOR AMA 52 GÜNLÜKTEN SONRA SÜT TOZU VERMEM GEREKİR Mİ

11 CEVAP

Zeynepulku

Annesi ne zaman bırakırsa o zaman alin. Annesinden eğitimini tam almasıni bekleyin. Annesinden erken ayrılan cocuklarda davranış bozukluğu görülebiliyor. İşeme, ısırma vs. 52 günlük çok küçük daha 2 aylık bile olmamış.
İllaha 2 aylık veya 3 aylık diye bir şey Yok. Ne kadar annesi yaninda durursa o kadar iyi. Hem fiziksel hem psikolojik gelişimi için. Eğer bir üreticiden almiyoraniz annesinden bu kadar erken ayirmamasi gerekir

Mehmetkr

Hayır köpeği 3 aylık olmadan annesinden ayırmayın.

Zeynepulku

Benim kedim annesinden 3,5 aylıkken ayrıldı, annesi bıraktı o zamanlar. 5,5 aylığa kadarda kardeşleri ile yaşadı.
Kedim su an tek kedi elimi ısırarak oynamayı seviyor ama bunu yaparken canımı acitmıyor. Çünkü ne zaman canımın acıyacağını biliyor. Annesinden ve kardeşlerinden öğrendi.
Asla kumu dışı bir yere işemez, yapma, etme dememizi anlar. Başka kedilere karşı nasıl davranması gerektiğini bilir.
Kardeşleri ve onun bağışıkliklari çok güçlü bir sebebi yeterli anne sütü almis olması ikinci sebebi annesinin sürekli sokağa gidip gelen bir kedi olması olduğunu söylemişti hekimimiz. Kedimin kardeşi de sokağa gidip geliyor sıfır aşisi var ama hic hastalanmadı benim kedimde alerji haricinde hic buyuk bir hastalik gecirmedi. Kisirlastirdik hemen sonrası gün eski halindeydi. En kotu zamanda bile kan değerleri hep çok iyi.
Kopekte anneden alacağı eğitim çok çok daha önemli ve bu eğitimin çoğunu 2 aylıktan sonra alıyorlar. Eğer çok zaruri bir durum yoksa anne bakiyorsa anne bırakana kadar ayirmamalı.

eEymme

VE HANGİ MARKA SÜT TOZU KULLANMALIYIM

eEymme

en erken 2 aylık değil miydi

Mehmetkr

Çok uzun olacak isteyen okusun sadece örnek vericem.
Ben köpeğimi barınaktan sahiplendim şuan 8 aylık bir presa canario. Eski sahibi şans eseri beni buldu köpeğini geri istedi vermedim. Köpeğim 1 aylık olmadan annesinden ayrılmış ve kendileri beslemeye çalışmışlar. Haliyle annesinden herşeyi öğrenememis. Şuan köpeğimin bazı davranış bozuklukları var (Yavru olmasının da etkisi var bunlarda) örneğin kesinlikle diğer köpeklerin beden dilleri ile söyledikleri çoğu şeyi hiç umursamıyor ve hiç saygı duymuyor. Sürekli yüzümüzü yalıyor.( Gri kurtlarda yavrular annenin ağız kenarlarını yalayarak annenin kusmasini sağlar ve yerler köpeklerde ayni içgüdü ile yapar). 2. Dediğim daha normal olsada diğer köpeklerin beden diline önem vermemesi büyük bir sorun

eEymme

karar verdik zaten bizde yavruyu 10 haftalıkken alıcaz oğlumuz bize dedi zaten annesinden bazı şeyleri öğrenemez diye teşekkür ederiz

Mehmetkr

En az 12

Salihaylmz

Anneden erken ayirmanız iyi bir sey sayılmaz annesinden ne kadar gec ayrilirsa o kadar iyi.
2 köpek büyüttüm 1 kedi büyütüyorum şuan. İlk kopegim de 50 günlükken aldım cahildim ve cok ağladı bize alışması gec oldu ve çabuk hastalandı davranış bozuklukları oldu.
2.köpeğimi yaklaşık 3-4 aylıkken aldım ve iri cüsseli bir köpek olmuştu kesinlikle soğuk havalarda bile hasta olmadı. İki kopegimde ayni cinsti bu arada.
Şuan kedim var 3 günlükken annesi terk etti davranışsal olarak ufak tefek problemler dışında bağışıklığı da cok düşük çabucak hasta olabiliyor bazen veterinerlerden çıkmıyoruz aşılar damlalar ağır geliyor. Yani demek istediğim bırakın da anne yavruyu emzirmeyi birakincaya kadar kalsın tabi sizin tercihiniz bu benim fikrim
Sağlıklı günler dilerim.

Mehmetkr

İki arkadaşa da sütten kesilince alınmasi dışında katılıyorum. Önemli olan tek şey içtiği anne sütü değil ayrica annesinden öğrendikleri o yüzden en az 12 hafta

Siyammm

sosyal beceriler için en az 3 ay kalmalı. Anne nasıl davranması gerektiğini öğretiyor henüz erken