Kedimi Yeni Sahiplendim Eve Alışır Mı?

Slnbksn

Kedimi daha bugün sahiplendim.Sokaktan aldım 53 kedi ile beraber bir arsadaydı, ilk başta aldım kafese koydum gayet sakin bir kedi hiç çıkmaya çalışmadı kafesten. İç-dış parazitlerini yaptırdım, tırnaklarını kestirdim. Eve getirdim odama koydup kafesi açtım. Kafesten çıkıyor ama kendini elletmiyor. Birazcık Yaş mama dışında birşey yemedi. Dolapların altına dokunamayacağım yerlere saklanıyor. Endişe etmeli miyim? Ne kadar sürede eve alışabilir? İlk kedi sahiplenişim ona kötü bişey yapmaktan korkuyorum. Yardımcı olursanız sevinirimöi.

14 CEVAP

Minikmuezza

Sizi uyurken gizli gizli izler oyle oyle alisir oyuzden yattiginiz odayi mutlaka acik tutun.benim kedim misafirlere bu sekilde alisti ve banada.bende sokaktan almistim birde onunla belli bir mesafeden nazik bir sesle bil bol konusun

Minikmuezza

Sizi uyurken gizli gizli izler oyle oyle alisir oyuzden yattiginiz odayi mutlaka acik tutun.benim kedim misafirlere bu sekilde alisti ve banada.bende sokaktan almistim birde onunla belli bir mesafeden nazik bir sesle bol bol konusun

Minikmuezza

Sizi uyurken gizli gizli izler oyle oyle alisir oyuzden yattiginiz odayi mutlaka acik tutun.benim kedim misafirlere bu sekilde alisti ve banada.bende sokaktan almistim birde onunla belli bir mesafeden nazik bir sesle bol bol konusun

Ftmkrtl

Çok üstüne gitmeyin ilk hafta böyle olur biraz oyun oynatin kendi haline bırakın mama yerken falan sevin sonra tamamen alışır

Slnbksn

Ben yaklaştığım anda bende kaçıyor o yüzden sevemiyorum. Üstünede gitmek istemediğinden ellememeye çalışıyorum. Arada elimi uzatıyorum koklaması yada ona attığım oyuncakları almak için hemen tıslıyıor.

Ftmkrtl

3 gün rahat bırakın eve size aşina olsun sonra biraz biraz elinizi koklatin mamasini siz verin yerken yaklaşın alışır ya zamanla

Slnbksn

İlk günü azıcık bir yaş mama dışında bir şey yemedi su içmedi. Kumunu kullanmadı. Bunlardan dolayı kötü etkilenir mi

Ftmkrtl

Eminim ev sessizlesince herks uyuyunca keşif yapacaktır bir kac yere daha su koyun ne olur olmaz

Aybukeegr

Evi odayı sizi tanımasına izin verin biraz uzağında oturun bakmasına koklamasına izin verin. Yüksek ses, aşırı ilgi suan onu korkutur. Kendi haline bırakıp sizi sevmesini bekleyin kısa bir süre içinde alısıp üzerinizden inmeyecektir zaten:))

Slnbksn

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İlk gecemizi geçiriyoruz. Önerilerinizi eksik etmeyin. Hepsini dikkate alıyorum. Çok sağolun.

ketzleh

çook normal aynı şeyler benimkinde de yaşandı veteriner ilk bir kaç gün saklanır, kaçar dedi .Geldiğinde hiç yemek yedirememiştim sadece çok az yaş mama yemişti tuvaletini de yapmiyordu ertesi gün yavaş yavaş alıştı gece mama yediğini tuvalete gittiğini falan gördüm daha sonra kendi kendine alıştı evin sahibi oldu 1 ayda:))

Uzmo

Merhaba. Benim kedim baska bir evden gelmisti, tislamasi falan yoktu ama ilk geldiginde uzunca bir sure koltugun arkasinda yatti ve sabah erken saatlere kadar mama yememisti. Ben mama yediginde kumunun yerini ogrenmesi acisindan alip kumuna goturmustum o an yapmamisti ama o gun ilerleyen saatlerde yapti. Bence cok endiselenmeyin, siz normal yasantiniza devam edin o kendi zamaniyla cikicaktir kendini rahat hissettiginde :)

Ncerendemir

Ben de aynı durumdan muzdaribim. Bir ayı geçiyor ama bir yaşında sahiplendiğimiz kedi hala bize alışamadı ilk geldiği kadar ki agresifliği yok ama hala alışmadı yaklaşınca tıslıyor ama acıkınca aranıp biraz ötemize gelip bunu belli etmeye başladı. Herkes bir kaç haftaya alışır dedi biz de kendi haline bıraktık geceleri uyuduğum odaya alıyorum geziyor keşif yapıyor ama gündüzleri koltuk arkasından çıkmıyor umarım sizinkinin alışma süreci daha kısa ve kolay olur 🙏🏼

Slnbksn

Odadan çıkıp banyoda çok kuytu ulaşamayacağım bir yere girdi 2 saattır orda hiç bir şekilde çıkaramıyorum.