Acil Yardım

pompompurin

dışarıda bir sokak kedisi var her gün mama için geliyor ama yiyemiyor tavuk suyu veriyorum ağzı köpük köpük ve iltihap olmuş her gün daha kötüye gidiyor bir kere veterinere götürmeyi denedim ama yakalayamadım kısırlaştırılmış kutuyu görünce biliyor ve korkuyor benim yapabileceğim ne var bilmiyorum nolur yardım edin ölmesini istemiyorum nasıl yakalayacağım

14 CEVAP

Superisi814

Tasima cantasinin ust kapagini degil, giristeki kapi gibi olani acik birakmalisiniz.O yemek icin girince ittirek biraz yakalarsiniz.Ust kapak ile kacmasi cok kolay.Ya da karton bulursaniz karton ile deneyin.Guzel yuregize tesekkurler 🙂

HHaticeeee

Burnu tıkanmış olabilir zaten salyaları var büyük ihtimalle burnu tıkandı onun içinde yiyemiyor.
Burnunu temizlemeye çalışın

BanuYuzgec

Bu kedi hasta veterinere götürmeniz gerek

pompompurin

nasıl yakalayacağım lütfen bir akıl verin veterinere götürmem gerektiğini ben de biliyorum

pompompurin

nasıl yakalayacağım lütfen bir akıl verin veterinere götürmem gerektiğini ben de biliyorum

Superisi814

Kedi tasima sepetiniz varsa onun icine yoksa kedinin sigabilicegi kadar karton kutunun icine yiyecek koyun.Yemek icin iceri girsin , yakalamis olun Insallah

Minikmuezza

Koliye koymaniz daha kolay olur.yada kucuk tekerlekli bir bavula kafese sokmak cok zor.ben bu 2 siyle sokak kedisi yakalamistim ama koliye koyacak olursaniz ustunu cok siki tutmaniz gerek.cikip kacmisti bi keresinde kacabiliyorlar ondan.

golsahyildirim

Yemekle kandırmaya çalışın, benzer durumda ağzı iltihaplı yavru bir kediyi güç bela yakalayıp veterinere götürdük. Açlıktan ölecekmiş meğer, mamaları yiyemiyormuş. :(

pompompurin

taşıma kutusunun üst kapağını açıp içine yaş mama koydum. ona bile girmedi ön patilerini soktu arkada ittireyim dedim kaçtı

pompompurin

insanlardan korkmuyor ama taşıma çantasını görünce anlıyor

jskakakaka

Çoğu belediyenin pet ambulansı var. Sadece veteriner gelene kadar onun yanında bulunmanız gerek.

Ftmkrtl

Ağzında çok kötü bir koku varsa iltihap vardır veterinere goturemezseniz bir antibiyotik alın veterinerden 1 hafta kullanınca geçer bu arada mama yiyemez bu durumda yas mama verinki aç kalmasın

pompompurin

yaş mama bile yiyemiyor ki, tavuk suyu veriyorum onu zor içiyor bugün içemedi

xxzdfgqw

sosis verin, yemiyorsa bile koklatın, bütün kediler deli oluyor sonra da sosisi kutunun içine koyun kendi zaten girer ve ..