Kan Degerleri

cansuuranus

Gecen bı yazıda kan degerındekı wbcden bahsedılıyordu? 5.50 den asagısı sıkıntılı bı durummuş. Bagısıklıgın dusuklugunu gosterırmıs. Bızım kızınkıde kan tahlılınde cok yuksek gosterıyor wbcsı yani 21.00 . Cok yuksek olmasında bı sakınca varmıdır. Ben hala kızıma bagısklık yukseltıcler kullanıyorum . Yanlısmı yapıorm acaba ??

4 CEVAP

sforselin

Bu değerin yüksekliği bir enfeksiyon varlığına işaret olabiliyor diye biliyorum. Ama hekiminiz herhangi bir şey söylemediyse konuyla alakalı diğer değerlerle kıyaslayıp sorun olmadığına karar vermiş olabilir. Bağışıklık güçlendiricileri hekim önerisiyle kullanmanız daha doğru olur. İyi bir şey yapmaya çalışırken sorun yaşayabilirsiniz. Ekstra kullandığınız ürünleri de mutlaka söyleyin bence. Yanlış müdahale yapılmasın

DoraFiko

Bizimde wbc değeri 23 çıkmıştı evet enfeksiyon belirtisiymiş parazit kaynaklı. Antibiyotiğe başlamıştık hemen. Vücut enfeksiyıona karşı savunma mekanızmasını çalıştırdığında yükseliyormuş o değer

DoraFiko

Başka hekim görüşü almakta fayda var. Ama belkide düşmeye başladığı için kesmiştir antibiyotiği

cansuuranus

Aslında bız antıbıyotık kullanmısdk . Ilk kan tahlılınde daha yuksel cıkmısdı bu antıbıyotık kullanıp dusmus hâli.enfeksıyon devam edıyorsa hekımımız nıye antıbıyotıgı kestıkı ozmn . Baska bı hekımle gorusmeme gerek varmı sizce ?