Yetişkin Köpekler Günde Kaç Kere Tuvaletini Yapar?

bendis94

merhabalar arkadaşlar, tahmini 2-3 yaşlarında büyük boy terrier im var. (barınaktan aldığım için tam yaşını bilmiyorum) alalı 5 gün oldu. tuvalet eğitimi var. eve kesinlikle yapmıyor. günde 4 defa çıkartıyorum. 08:00 13:00 19:00 23:00. her seferinde çişini yapmıyor. kakasını da günde 1 defa yapıyor. gezip boş geldiğimizde oluyor. barınaktan geldiği için hala alışma sürecinde. yemeği düzensiz günde tek öğün yiyor onuda zorla yediriyorum. vakti belli olmuyor genelde akşam. sorum şu: günde tek sefer kakasını yapması normal mi? ayrıca bu anlattıklarım bir köpek için normal mi? yoksa eve alışma sürecinde olduğundan mı böyle?
Teşekkürler

1 CEVAP

izzy

Merhaba. ..
Gunde 3e dusurebilirsiniz
Yetişkin kopekler tutabilir herkesin alıştırma düzeni farklı ben günde 2 öğün yediriyorum 3 kere indiriyoruz 2 kere rahat kakasını yapıyor su tuketmesine de bagli tabi benim oğlum cok su icer 3 öğün indirip gozlemleyin biraz yürüyüş zamaninizi uzatabirsiniz kakasi yediği mamayada bagli olarak farklilik gösterir zamanla zaten alışırsıniz barinaktan sahiplendiginiz icin sizi tebrik ediyor petcaninizla bir ömür boyu mutluluklar diliyorum sevgiyle kalın :)