Kısırlaştırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim

bademiskooo

erkek kedim 8.5 aylık haftaya kısırlaşacak öncesinde nelere dikkat etmem gerekiyor bana tavsiyeleriniz var mıdır sadece 12 saat öncesinde ac ve susuz bırakacagımı biliyorum. bir de ben lösemi ve kuduz asılarını yaptırmadım bir sorun olur mu

2 CEVAP

gizemesersoy

Kediniz gözü açık anestezi olacak. Korkmayın. Evde yerde kalın bir minder üzerine bebek bakım örtüsü koyup eve getirince yatırın. anestezi ile idrar kaçabilir dikkat edin ameliyat yer ıslanmasın. ayılınca yanında olun. Taşa yatmasın oturmasın. 15gün ameliyat yeri islanmamalı. Ameliyattan sonra çok kötü gelecek size. Vicdan azabı çekmeyin. Doğru olanı yapıyorsunuz

sforselin

Ben ameliyat öncesi ve sonrası bağışıklığını güçlendirecek, takviye olacak şeyler kullanmıştım. Ne kadar etkili oldu bilmiyorum ama iyileşme süreci, tam olarak süreç bile değildi. Hiç sorun yaşamadık. Ameliyat sonrası birkaç gün ve ameliyattab önceki akşam yaş mama verdim kabız olmasının önüne geçmek için. O da ne kadar etkili olmuştur bilmiyorum tabii ancak kabızlık sorunu da yaşamadık. Çok atlamasın, zıplamasın demişlerdi bana(veterinerimiz böyle bir uyarı yapmadı) ama benimki 6 saat sonra kelebek kovalıyordu evde ve sorun yaşamadık.
Bunların dışında ameliyat için en önemli kısım bence enfeksiyon ihtimali gibi problemler. (Bağışıklık güçlendiriciyi kullanma sebebim de buydu.) Halihazırda bir enfeksiyonun var olup olmadığını anlamak için en azından bir hemogram baktırmak iyi olur. Çünkü böyle bir durum varsa ameliyatın yapılması riskli olabilir.(Ameliyat olmayacaksa da risk var tabii.) Ameliyat sonrası bulunacağı yerin hijyenine de bi tık daha dikkat ederseniz de daha iyi olacağını düşünüyorum.
Şimdiden geçmiş olsun. Umarım bizimki kadar kolay ve sorunsuz bir operasyon geçirirsiniz