Kedi Göz, Kulak Temizliği Zorunlu Mu?

Napim

Kedilerde göz, kulak temizliği vs. Yapılması zorunlu mu? Zorunlu ise evde ki imkanlarımız ile sölüsyon kullanmadan nasıl yapabiliriz

3 CEVAP

Salihaylmz

Gözleri akmıyorsa temizlemiyorum ama temizleyeceksem illaki ılık su pamuk ile temizliyorum(temizleme suyu hariç)
Normalde kulaklarını patilerini gözlerini temizleme solusyonu ile siliyorum.
Patileri de çatlıyorsa zeytinyağ kullanabilirsiniz özellikle bentonit kumda çatlama oluyor patilerde :/

Napim

Oh. Teşekkürler. Patilerine mi zeytinyağı süreceğim?

Salihaylmz

Pati altlarına süreceksiniz. Pati yastığı deniyor galiba yumuşak yerlerine 😂😂
Diş fırçalayacaksanız da bebek diş fırçası alın ve hindistan cevizi yağı (macun yerine). Diş temizliği de önemli olabiliyor tartar oluşumu ve çürük olmamasına karşı