Her Seyi Yeme Sorunsalı

Ozge00

Kedimde acayip bir iştah artışı oldu. Normalde mama, et, yoğurt haricî bir sey yemezdi ama son 1 aydir tuhaf şekilde her şeyi yiyor. Vişne suyu içiyor, ceviz yiyor. Her şeye saldırmaya başladı. Artık yaninda yemek yiyemiyoruz, masada yemek bırakmıyoruz. 1 dakikada kaşla göz arası biz yokken hemen gidip yemek aşırıyor. Daha dün menemen yemeye çalıştı. Yiyor da yani eğer izin verirsek.
Boyle bir durum yaşayan var mi?
Yemiyor yemiyor diyordum en sonunda her şeyi yemeye başladı 🤦

10 CEVAP

Benim kedim geldiğinden beri öyle :)
Ama sizin kediniz son zamanlarda olduysa onu bilemeyeceğim.

MinikPati191

Benim kedim, muhabbet kuşumun yere düşen tüylerini bile yemeye çalışıyor. Yemek sofrasına çıktığı zaman elimle yavaşça ittirip hayır diyorum birkaç denemeden sonra pes ediyor.

EzgiBll

benim kedim de aynı sizin gibi ama yine de ben her istediğini vermemeye çalışıyorum özellikle de tatlı olan içinde soğan ya da sarımsak olan şeyleri vermeyin ne kadar istese de çünkü onun için sağlıklı olmaz hem kilo sorunu da olabiliyor ben en fazla canı çektiğinde tavuk et vs. veriyorum onları da ona özel hazırlıyorum o verdiğim yemekle uğraşırken bizde kendi yemeğimizi yiyoruz :) özellikle evi temiz tutmaya çalışıyorum sık sık temizliyorum çünkü yerde tüy falan bulsa hemen ağzına almak istiyor biz böyle yapıyoruz yani tavsiyelerim bunlarrr

Gelyahron

Bizim kedinin önüne koy yoğurdu, görünce kaçar ama masada yemek yerken atlar gelir hususi yoğurt yer. Suyunu değiştirelim taze taze içmez de gider suda bekleyen fasulyenin suyundan içmeye çalışır. Tabak kaşık sesi duymasın; yiyeceğinden değil, o masada olması gerektiği için geliyor. Kurabiye çalar masadan, bir iki dişler sonra üstünü örter :)

gizemesersoy

kısırlaştırdınız mı? kısırlaştırmadan 1 ay kadar sonra iştah açılır genellikle. bir de büyümüş ve artık doymuyor olabilir ölçüsünü arttırabilirsiniz. mama kabı dolu olduğu halde böyle yapıyorsa mama kabını en az 2 günde bir temizleyebilirisiniz.

melis1881

ne güzel sizin sonradan olmuş bizim ki her şeyi ama her şeyi yemeye çalışıyor mandalı bile düşününün, temizlik hastası oldum

Gogomi

Bizimki kartona takıl Asla oynamıyor sürekli yiyiyor , :( ve yediğimiz şeyleri de istiyor asla vermiyoruz bizde hem küçük hem de dokunur diye

Latahzen27

Izin vermeyin şımarıp artk szi kaale almazlar saldırganlığa yeltenirler

sugartgecat

kedinizle aynı sorunu yasıyorum.. ben de her seyi yemek istiyorum.. aniden olduysa seker hastalıgı falan olabilir belki suyu ne kadar iciyo bi bakin

Ozge00

2 yaşında, uzun süre önce kısırlaştırıldı. Onunla ilgili değildir.
Vermiyorum zararlı şeyleri ama ilk defa böyle yaptığı için çok şaşırdım. Vişne suyu neden içer ki bir kedi anlam veremiyorum.
Şeker hastalığı aklıma gelmedi hiç, bir veterinere danışayım en iyisi.
Teşekkürler yorumlarınız için, çoğu kedi sahibi aynı sorunun yaşıyor sanırım :)