Kedim Kısırlaştırılacak

gayelise

Arkadaşlar salı günü kedimin kısırlaştırma ameliyatı var o akşam eve getiricez ama bazı sorularım olacak evde bir erkek kedim daha var normalde sürekli oyun oynuyorlar kosturuyorlar ilk gün zaten kapalı tutucaz kusması ve kendine gelmesi için ama dikişlerini 2 3 haftadan önce atamaz bu süre icinde dikislerinin zarar gormemesi için nasıl koruyabilirim kendisi normalde çok yaramaz kapalı duramaz ne yapmam gerekiyor

5 CEVAP

Ftmkrtl

Odadan çıktıktan sonra bir kıyafet giydirirseniz diğer kedinin zarar vermesinide engellersiniz hatta yabancılık çekmesin diye şimdiden bişey giydirin sonrasında çıkartıcam diye uğraşmasin

dilekyazici

üstünü bandajlatmak daha mantıklı çünkü kıyafet giyerse ameliyattan sonra kendini yalamak isteyecek kıyafet buna engel olur bu da strese neden olabilir. bandaj ve veya yakalık takabilirsiniz kendisine zarar vermesini engellersiniz daha yalayarak dikiş yerini iyileştirecek bunu da bilmeniz lazım ara ara izin verin yalasın kendisini eğer bandaj ve yakalık takacaksanız. diğer kedi için de kontrollu şekilde ameliyat olan kediye yaklaştırın koklasın bence onu o şekilde anlar hatta iyileşmesini bile sağlar destek olur ama baktınız zarar verecek gibi kontrollu şekilde yan yana getirirsiniz gözlemlersiniz

melis1881

Operasyon geçiren kedinizi farklı bir oda da tutun bence

İlk iki gün halsiz oluyorlar 3. Gün eski enerjileri geri geliyor. Bir odada uzun süre kapalı tutmanız kendine gelince çok fazla strese sokabilir. Veterinerinize birlikte durmalarının bir sorun olup olmayacağını sorarsaniz daha iyi olur.

gayelise

Kıyafet alıp denedik zaten ama hiçbir şekilde istemiyor çıtçıtlı olanları çıkarıyor diğer türlü olanlarla da yürüyemiyor veteriner bandaj da yapabiliriz demişti zaten kapalı tutsak bile yanımızdan ayrılmayacak bir kişi muhakkak yanında olur yalnız bırakmayız ilk defa dişi kedi kisirlastiracagimiz için tedirginiz işte biraz