Kediyle Yolculuk

aybikeyyy

Kedim veterinere giderken 10dakikalık yolda bile çok miyavlıyor. Son seferde taşıma çantasını yırtmayı başardı.2-3 saatlik bir yola gitmek zorundayız. Kendi aracımızla götüreceğiz. Onu en rahat nasıl götürebilirim? Nasıl rahat ettirebilirim? Siz kedilerinizi uzun yola nasıl götürüyorsunuz?

9 CEVAP

melis1881

Biz konyaya bile gittik:)sonra düğünde aktifti akrabalarla ama bu sorunun taşıma çantasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Çünkü daisy de vete giderken veya gezmeye giderken çanta koyup götürüyorum mekana o zmn çok bağıran hayvan arabada özgürce dolaşabildiğinde(sürücü koltuğu hariç her yer)sesi çıkmazdı ve çok renkli oluyor gerçekten seyahate tatile gezmeye giderken gerçi benim ki biraz fazla sosyal :)Tavsiyem eğer şahıs aracınız varsa kutudan çıkartın

TinaTina

Yolculuğa çıkmadan önce arabanın içine koyun, orada sevin bir kere mama yedirin, bence bu şekilde alışması kolay olucaktır

Siyammm

Kedi otunun sakinlestirici etkisi var 3 kediden 2 sinde işe yarıyor.yola çıkmadan önce biraz yorun. Mümkünse yolda uyuması için son bikaç saat uyutmayın

Jabbar

Arka koltukta bir kişi daha olsun miyavlamaya başlayınca kapagını açarak kafasını sevebilir.Benim kedimde aynı durum var

aybikeyyy

Kedi otu deneyen var mı? Veterinerimiz sakinleştirir biraz demişti. Aşıdan sonra biraz tüylerine sürmüştü.

aybikeyyy

Teşekkürler :)

Kediseverbuse

Gimcatin stres için macunu var oda sakinlesitiriyor sanırım

gizemesersoy

stres macunları var dediklerigibi. benim kedim de aynı ama hiç kullanmadım bu tip ürünler. sizin yol uzunmuş. sürekli kucakta taşıyıp kapısını kaçamayacağı kadar aralayıp seviyorum o aradan. benimki çok korktuğu için boxtan kaçma eğilimi olmuyor dışarıda

Yazın 8 saatlik araba yolculuğu yapmıştık. Kedim araba yolculuğundan korkan bir kedi değildi zaten ama 8 saat uzun olduğum için sıkılma olasılığı çok yüksekti. Yolculuktan önceki gece hiç uyumasına izin vermedim. Bolca oyun oynadık. Bir güzel yoruldu. Yolculuğun çoğunda da mışıl mışıl uyudu. Siz streslenmesine karşı ekstra olarak kediler için bitkisel sakinleştirici haplar veya sıvılar oluyor. Veterinerinize danışıp kullanabilirsiniz. Çok pahalı bir ilaçta değil biz kedim kızgınlık dönemindeyken 1 şişe sıvı olan sakinleştiriciyi 50₺ almıştık.