Fip Hastalığı

Blackwomen2

Fip kaç günde öldürür veya etkisini gösterir?

7 CEVAP

kaanpolat

Bizim korona gibi düşünün 14 gün içinde ateş kusma ve iştahsızlık karında şişlik oluşur zaten bunlar oluştumu kurtarması Açıkcası zor birde iyi ve kötü huylu fip vardır ona göre de değişir

mihriii

iyi kötü değil sanırım bi ıslak bi de kuru fip var

Napim

Fip hastalığında kedilerin kadınlarında sürekli bir sıvı birikir. Onu gidip veterinere şırıngayla vs. Ordan çıkarmanız gerekir. İştahsızlık kusma gibi ölümcül duruma gelebilecek belirtiler varsa hiç vakit kaybetmeden hemen şimdi veterinere götürün derim.

Napim

Fip hastalığında kedilerin karınlarında sürekli bir sıvı birikir. Onu gidip veterinere şırıngayla vs. Ordan çıkarmanız gerekir. İştahsızlık kusma gibi ölümcül duruma gelebilecek belirtiler varsa hiç vakit kaybetmeden hemen şimdi veterinere götürün derim.

Ekineroglu

Malesef veterinerler bu konuda pek bir şey yapamıyor. Gs ilaçlarına hemen başlanmalı ve asla bağışıklık güçlendirici kullanılmamalı. Bazı veterinerler karından fazla sıvı çekiyor ve bu şoka sokuyor. Kafaya göre sıvı çekilmemesi gerek. Buyuk ihtimalle sarılık da olacaktı o da çok önemli onun için ayrı tedaviye başlanmalı ve serumlar ile de desteklenebilinmelidir. Fip kaç gün de öldürür demeyelim. Kurtulan çok fazla kedi var, biz başaramadık ama başaranlar var.

Blackwomen2

Anladım teşekkürler fip olduğundan şüphelendiğim bir kedi vardı bugün veterinere götüreceğim ama etrafındaki çoğu kişi fip olsaydı şimdiye ölmüştü gibi şeyler söyledi o yüzden öyle bir soru sordum

Blackwomen2

Anladım teşekkürler fip olduğundan şüphelendiğim bir kedi vardı bugün veterinere götüreceğim ama etrafındaki çoğu kişi fip olsaydı şimdiye ölmüştü gibi şeyler söyledi o yüzden öyle bir soru sordum