Kedim Kumuna Değilde Gardırobuma Kaka Yapıyor Ne Yapabilirim?

suleakbb

Kedim kumuna değilde gardırobuma kaka yapıyor ne yapabilirim?

2 CEVAP

Kediniz ile ilgili detayları paylaşın lutfen.
Kaç yaşında
Hasta mı
Kızgınlık döneminde mı
Ne zamandır sizinle
Cinsiyeti ne

Duman14

1-İlk geldiğinde kendine bölge olarak orayı seçmiş ise sirkeli suyla veya direk sirkeyle iyice yıkayın dolabın kapağı hem kapalı kalsın tırmalıyorsa dolabı veya önünde oturuyorsa hemen kuma koyun yavaş yavaş alışacaktır
2-kızgınlık dönemindeyse yine sirkeyle yıkayın o bölgeleri bahsettiğim metodu uygulayın ve kısırlaştırın
3-piskolojik olabilir stresten başka yerlere işeyen kediler var evin düzeni değişti mi? Değiştiyse alışması zor olacaktır ama alışır veya ev kalabalıklaştıysa bir sıkıntısı varsa bahsettiğim bu 3.maddeyi veteriner hekiminize danışın umarım yardımcı olabilmişimdir :)