Köpek Tuvalet Eğitimi..

cemberke

2.5-3 aylık köpeğim 3 haftadir bizimle beraber. Kısıtlı odada bakıyorum şuan. Geceleri pek yapmasada gündüzleri sürekli çişini yapıyor (sık sık tuvalete götürüyorum) bu kaç aylığa kadar böyle sürecek sizce? Büyüdüğünde günde kaç kere yapar? (3 öğün yemek ve su veriyorum)

3 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Nasil ki insan sabah uyanir tuvalete gider , yemek yer gider , cay soda icer gider ..Iste köpüşler de insan gibi sık sık tuvalete cikma ihtiyaci duyar.Bu da onun sağlikli böbreklerine isarettir.Yavrularin ihtiyaci daha coktur.Eğer evde yetiştirecekseniz büyüdüğümde gündüz en az 3 kez yeticektir ama yavru için bu sayi cok az.Cünkı büyüdüğünde tuvaletini tutmayi öğrenicektir uzun süre .Mesela bazi köpekler 24 ila 16 saate kadar tutabilir kendini ama bu saglikli degildir asla..Bu sebepten kopeğinizin size cok gorunen çise çikma adedi aslinda onun sagliği acisindan nornaldir.Tipki bebeklerin bezlerini surekli kirletmesi gibi dusunun, buyudukçe kullanilan bez miktari azalir ya, öyle.🐶🙂

cemberke

Teşekkür ederim güzel benzetme olmuş :))

zibityus

3 saatte bir çıkarın aşıları bittiyse eğer. alışır.