Kedi Kokusu Olarak Bildiğim Ağır Bir Koku Üzerime Sindi?

Siyahiinci

Selamlar
Bugün sokaktaki kedilerin yanına gittim. Kucağıma vs. Almadım biri sadece üstüme sürtündü. Eve gelince montumu dolabın içine koydum. Şu an açtığımda ağır bir kedi kokusu var. Ben bile rahat alıyorsam kedim çok rahat alıyordur.
Peki bu koku ne idrarlarından gelen bir koku mu? Hani bir ortama girersiniz ya burada kesin kedi var dersiniz bahsettiğim koku bu işte. Daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Hatta sokakta bile biraz bu kokudan vardı. Kızgınlıktan gelen bir koku mu acaba

6 CEVAP

Siyahiinci

Ftmkrtl

Erkekse sürtunurken koku bırakmış olabilir

Superisi814

Sizin kendi kedinizin kokusu siz fark etmeseniz daha üzerinize siner.Baska kediler bu kokuyu alir ve üzerinize kokulari ile imzalarini atmiştir.Mesela benim arkadasimin kedisi onlara gidince hep cantamin uzerine otururdu eve gelince de kedim çantamla hic ilgilenmezken , cantam icin kivranirdi..Haberlesiyor mu bunlar derdim 🙂🐱 Buna benzeri kopekler de yapar.O sokak kedisi imzalamis sizi , kizginlik şart degil bu durumda ..

Cansunurk

Bizim sokak hayvanlarında da var maalesef o koku. Sanırım kötü beslenmelerinden veya dışarda mikroplara temaslı olduklarından kokuyorlar. Bizimkilerinin ağzından ve vücudundan geliyordu koku. Idrardan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Eger çözümü varsa buraya yazar mısınız? Yıkamak istemiyorum sonuçta hava soğuk ve zararlı derileri için...

Siyahiinci

@Superisi814 Nasıl imzalamış olabilir? Püskürtmeyle falan mı? Eğer öyleyse ıslaklıktan vs. Fark ederdim diye düşünüyorum. Şu an o kadar üzgün durumdayım ki bir daha kedilere temas eder miyim bilmiyorum. Dışarı mama koyar kaçarım :( birde bahsettiğim kedi sürekli peşimde dolandı durdu. Yemek verince de yemedi vs. Kedimin kokusunu alması şu an çok mantıklı geldi. Ancak diğer kediler de böyle bir davranış yoktu

Siyahiinci

@Cansukurt Açıkcası benim evde baktığım kedi de hiçbir koku yok ancak kedi giren bir katinde ya da kedileri olan bir üniversite de bu koku çok rahatlıkla alınıyor. Sebebini çözebilsem çözüm de getirebilirim. Bu koku neden oluyor cidden bilmiyorum?
Ağızdan gelen koku ağız yaralarından kaynaklı olabiliyor benim bahsettiğim koku biraz daha farklı bir şey.