Kedi Nezlesi

fifiss

Sokaktaki kedimiz kedi nezlesi olmuş sanırım.Burnunda akıntı ve salyası var,iştahı eskisi gibi yemek yiyor.Enerjiside bazen iyi bazen değil ama genel olarak iyi.Tüyleri sanki yapış gibi.Veteriner azitrol ilaç slın dedi ama muayeneye götüremedik.

16 CEVAP

nil7

Merhaba benim kedimde de hapşırık ve burun akıntısı var.Öksürük de oluyor ara ara.Azitro ya başladım yavru kedi olduğu için 0.5 ml veriyorum 24 saat arayla 5 gün kullanılması gerek değil mi? imunex de aldım onu da bir çay kaşığı kadar vericem faydası olur mu arkadaslar?

Latahzen27

Imunex cok iyi 5cc ver yawruysa ben sonucunu 5 günde gördüm ama düzenli olarak vereceksin

fifiss

Bizde suyuna imuneks veriyoruz 10 gündür ama gelişme yok maalesef,azitrol alıcsz sanırım :/

nil7

@Latahzen27 5 günde faydasını görmeniz ne güzel bazen göremeyenlerde oluyor bende aldım yarın başlayacağım bakalım inşallah şifa olur hepsine de 🙏

fifiss

İmuneks zaten veriyorum 10 gündür falan hala aynı geçmedi.Azitro için de kedisi böyle olan herkes kullanınca geçmiş.Tek anlamadığım 250 mg di tablet şeklinde ama veteriner CC olarak verdi

berkeozdede

Kedi Yavruysa Eğer Azro Şurup verebilrisiniz 24 saat arayla 0.5 ml . 5 günden fazla kullanmayın . Böbreklere zarar . Bunun yanında imunex verebılrısınız . iyi gelicektir

berfin90

Azitrol sürekli kullanılmama gereken bir antibiyotik direnç geliştirdiğinden dolayı fakat benim kedim de buna benzer bir nezle vardı ilk başta snylox antibiyotik kullandı 1 hafta. Hiçbir etkisini göremedik. Hapşırıklarını azitro geçirmişti. Çok etkili fakat her durumda kullanılmaması gerek

fifiss

Veteriner yaş mamasına 1 CC verdi.Zaten 1-2 gün kullanırım

Kubraaybasti

Benim veterinerimde hapşırıyor dediğimde eczaneden immun 44 al çocuklar için dedi bu bağışıklığı güçlendirir dedi çok şükür 10 gün boyunca şırıngada her gün 4cc içirdik gerçekten faydası büyük oldu

golsahyildirim

Sokaktaki kedilerimden birisinin gribi ve hapşırıkları için şu an bu ilacı kullanıyorum, iki gündür veriyorum büyük ölçüde toparladı. Ancak zayıf, güçsüz bir kediyse 1cc'den az verin lütfen, ilk gün 1cc doz verdiğimde ağır gelmiş olmalı ki, kasılmalar yaşadı yavrucak😿 Dozunu 0.30-0.40 cc'ye düşürerek verdim bugün, kötü bir yan etkisi olmadı bu kez. Veterineriniz reçete yazdığı zaman alın derim, faydasını görürsünüz.

fifiss

4.5 kg 3 yaşında minyon tipli bir kedi.İlk gün ölçüyü azaltıp veririm teşekkürler

Maumau

Kedinizde nezle oldugunu nasıl anladınız?

Maumau

İnternette kedi gribi ve nezlesi için kötü diyolar ama anladığım kadarıtla internetteki bazı bilgiler abartı doğru mu?

Latahzen27

Imunex şurup alın arkadaşlar bnada burda bi arkdaş tawsiye etmişti bnde sokak kedilere de verdim düşünün sesleri gitmişti burunları akıyordu gözlerini açamıyorlardı

frknkurtt

Hapşırma ve burun akıntısı kedimde de vardı. Yaklaşık 4 aylık. Daha karma aşıları olmadı. Veteriner 12 günlük ilaç tedavisi verdi, ilaçlar minik parçalıydı. krem peynir arasına sıkıştırıp verdim. (Sanırım antibiyotik) kedim iyileşti.