Fiyat Performans Mama Önerisi

pompompurin

merhaba 6 aylık kedim acana kitten yiyor. çok memnunum. fakat 1.8 kiloyu 1 ayda yiyor ve bütçe olarak zorlamaya başladı yakın kalitede biraz daha uygun fiyatlı mamalar önerebilir misiniz?
nd var evet ama içeriğinin eskisi gibi olmadığı ve çok yağlı olduğuna dair söylentiler var. kedimi nd numunesini severek yedi ancak son olaylardan dolayı pek güvenemiyorum. önerilerinizi bekliyorum

10 CEVAP

Anonymus386040

Kesinlikle BritCare tavsiye ederim. Anladığım kadarıyla bütçeniz de yetiyor
BritCare'nin yeni seri mamaları gerçekten çok güzel. Petlebi'de bulabilirsiniz.

Kediseverbuse

Acanayla brit care kiyaslamasi mi ciddi misiniz ikisi de ayrı kendinde iyi mamalar
Acana besin içeriği iyi olduğu için (Türkiye'deki mama içeriklerine göre)
Brit careın her maması iyi değil benim tek iyi gördüğüm hypo kitten olan tek başına baktığınızda evet fiyatına göre güzel ama acanayla kiyaslamaniz yanlış olur
Ne yazık ki Türkiye'de şunu alın diye gönül rahatlığıyla mama önermiyorum genel olarak bakınca orijen acana nd içerik olarak ve maliyeti de fazla olan :") mamalar orijen daha pahalı geçiyorum onu acanayi istemiyorsunuz nd den şüphe duyuyorsunuz geriye bu kategoride mama kalmıyor Biraz alt segment önereceğim brit care hypo kitten prochoise bozita (bu markayı bir iki kez duydum fena değil gibi araştırıyorum hala) bu mamalara bakabilirsiniz
Acanadan alt segment deme sebebim de firmalar ne yazık ki maliyet düşürmek için kedinin etten alacağı proteini tahıldan alıyorlar bu hem faydali değil hemde zararlı sindirim zorlaşıyor bende bugün orijen 6 fish aldım 1.8 kg benim kedim de 7 aylık ve hayatta yetmez ona bu yüzden mecburen ndye şans vereceğim az alıp deneyeceğim umarım sizde kafanıza yatan bir mama bulursunuz

pompompurin

teşekkürler

pompompurin

şimdi baktım acaba wild prairie ile brit care neredeyse aynı fiyata geliyor :/

Elmas35

Acana'nın kilosu 80tl civarı (4.5kg aldığınızda). Brit care'in kilosunu 37tlye kadar bulabiliyorsunuz. Bu sitede sadece 2kglık olanları satılıyor fakat farklı yerlerde araştırırsanız bazı çeşitlerin 7kg'lık paketleri de mevcut. Örneğin Brit Care Missy (kısır kedi için) 7kg 259tl. Acana'yla yarı yarıya fiyat olarak :)

pompompurin

brit care'in yeni maması sadece 2 kiloluk var pirinçli olanları kullanmak istemiyorum acananın kilosu 60 küsüre olanı da var aynıye denk geliyor. başka önerilerinize de açığım

Elmas35

Evet bu sitede sadece 2kg olanı var fakat başka sitelerde 7kglık olanlar mevcut. Ben de Acana dışında mama arayışına girdim ve bugün fitmin isimli bir mama sipariş ettim. İçerik olarak iyi bir mamaya benziyor, umarım kedilerim de beğenir. İsterseniz siz de bi bakın. 10kg 400tl

melist35

N&D yağ oranı %20 aslında, normal bi oran. daha yağlı mamalar da var piyasada. kedinin temel besin kaynağı protein ve yağdır, insanlarınki gibi düşünmeyin kedilerin yağ tüketimini. içerik olarak da gerçek et kullanılıyor, kurutulmuş et raf ömrü uzunluğu ve mamayı daha uzun süre taze tuttuğu için tercih edilmiş içinde. et unu kullanmıyorlar yani. benimkiler balık portakal yiyor ve çok memnunum, sıkıntımız yok.
yine de alternatif isterseniz brit care ve sanabelle iyidir. daha da aşağısına düşmemenizi öneririm

Eylulcan

BritCare tavsiye ederim kediniz yavru olduğu için prinç yemesinde sakınca yok kilo alması açısından ama kısırlaştırırsanız kısır kedi maması tahılsız pirinç te yok galiba tahılsız olduğu için fazla kilo almaz

vincy

merhabalar, neye karar verdiniz acaba memnun musunuz