Dehidre, Kurutulmuş, Hidrolize, Tavuk/Kuzu Unu ?

Nida_Leydi

İçerik baktığımda karşıma her mamada farklı bir terim çıkıyor. Birinde hidrolize balık yazarken öbüründe kurutulmuş balık yazıyor. Dehidre tavuk eti yazan da var, tavuk unu yazan da :( Bilgisi olan birileri bu terimlerin ne olduğunu ve hangisini tercih etmem gerektiğini yazabilirse çok sevinirim.

4 CEVAP

Minikmuezza

Aralarinda en iyisi kurutulmus balik olanidir.

kopuk2718

Tavuk unu veya proteini ibaresini görürseniz direk uzaklaşın o mamadan içine et yerine tavuğun tüyü ibiği vb yerlerini makineden geçirip toz halinde mamalara koyuyolar İçinde taze et olmalı kurutulmuş ette olabilir ama açık olarak ilk maddelerde tavuk eti yazmalı

Petlover34

Hidrolize proteini alerjik mamalarda tercih etmek gerekiyor diye biliyorum

gizemesersoy

en az ilk iki et kaynağının taze et olması idealdir. sonlara doğru hidrolize protein denebilse de ilk iki et kaynağı et unu ya da proteini olan mamalardan kaçınmalısınız