Kedim Asla Kuru Mama Yemiyor Lütfen Yardım!!!!!!

Permhru

Kedim yaklaşık 5 aylık 1 aylıkken bana geldi ve o günden beri yaş mama ve kuru mamayı karıştırarak veriyorum nedeni en başta yaş mama ile beslenmiş Kesinlikle kuru mama yemiyordu ben de karıştırarak vermeye başladım ama artık yaş mamayı bırakmak istiyorum şimdi 3 gündür aç ve hala kuru mamayı önüne koyduğumda asla yanına dahi yaklaşmıyor bir yandan üzülüyorum ama onun sağlığı için vermemem gerektiğini veterinerim söyledi ne yapacağını şaşırdım bana lütfen yardım edin bir fikir verebilirsiniz çok sevinirim

32 CEVAP

Permhru

4 aydır yapıyorum veterinerim artık yaş mama vermeyin diyor maalesef aç kalsın diyor ama bakalım umarım pes eder

Gofretsla

Bu arada hangi yaş mama ve kuru mama markasını kullanıyorsunuz?

Maddi durumunuz yeterli ise Barf / Raw diyetini araştırın. Benim oğlum da asla yemez, en sonunda pes edip raw beslemeye başladım. Önüne koyulduğu gibi bitirmesi zaten tüm emek ve maddiyata yetiyor.

Ayrıca korkutmak gibi olmasın, su içmiyor yemek yemiyorsa bir veterinerle konuşun derim. Parazit vesaire bir sorunu olmasın çocuğun.

Yavru_kedii

İbisaski ozaman hayatı boyunca dediğiniz besinlerle beslensin lütfen aç bırakmaya devam edin

ibisaski

Iyi o zaman kedi 7 gün inat etse yinede bişey verilmeyecek mi

ibisaski

İnşallah sürmez mamayı yemeye başlar

Elfdgn

Benim kedimde asla kuru mama yemiyordu. Uykuda mamayı koklatarak alıştırdım. Koku onlar için önemli. Deneyin isterseniz ... :)

onurylcn

Kediyi aç bırakmayın 10 gram yaş mama 50 gram kuru mama koyarak karıştırın(Örnek) kıtır kıtır gelsin ağzına kıtır kıtır da yiyecek neden yemiyor kuru mama çünkü yaş mama yemesi daha kolay lezzet biz insanlarda yoğun onlarda tüketilmesi en kolay yiyecek hep birinci tercih pes etmeyin asla yemiyoru yok bu işin.

sevvalnsnc

Son durum nedir yiyor mu şimdi?

Evet bende merak ettim süreç nasıl ilerledi yedimi naptınız. Benimde iki yavrum var iki aylık. Açlıktan bana saldıracaklar neredeyse birde bizimkiler hazır mama da yemiyor. Ben tavuklu mama yapıyordum bir tek onu yiyor. Annesi alerji oldu veterinerde verme yavrulara da verme dedi, acıkınca yer dedi ama bizimkiler bir gündür hiç bişey yemiyorlar ağlıyorlar mama istiyorlar(benim yaptığım tavuklu mama). İçim acıyor kuzularıma napıcam bilmiyorum. Akşam bi füme parçası verdim birbirlerine hırladılar vahşi kedi gibi ama bu halde mama yemiyorlar

Tarcin016

Kuru mamayı ılık suyla ıslatın yiyecektir

Merhabalar kediniz yemeye başladımi kuru mama cok merak ediyorum ayni sorun bizde de var

duaabdullah

İllaki pes edecektir biraz inat edebilir çok doğal bende bu sorunu yaşadım ama kendisi aç kalınca yedi bence oda öyle yapacaktır

blue_hpood

kuru mamayı boş verin, veterinerizin söyledikleni dikkate almadan biraz araştırın. vaktiniz varsa mamasını siz hazırlayın. diş bakımını aksatmayın. kuru mamalara güvenmeyin, hiçbir mamaya güvenmeyin. çiğ beselemeye geçebiliyorsanız geçin. eğer illa kuru mama verecekseniz, akşamları yaş mama verin, dediğim gibi diş bakımını aksatmadığınız sürece sorun olmaz. biraz internetten araştırabilirsiniz.

Oguzhanatk

kuru mamayı sıcak suyla yumuşatıp ılık hale gelince vermeyi deneyin isterseniz. yaş mamaya benzeyen kıvamından dolayı ilgisini çekebilir ve kuru mama suyu emdiği için su ihtiyacınıda belli ölçüde gidermiş olur. hatta kuru mama o kıvamdayken içine sevdiği yaş mamadan çok az eklerseniz ilgisini daha fazla çekebilir.