Deneyen Oldu Mu?

milodelisi

Herkese merhaba, daha önce ıslak fipli kedi için açmıştım bir soru. Gelişme olarak çok çok iyi, kordinasyon sorunu neredeyse yok oldu ama sendeliyor arada bir. Mama kendisi çok az yiyor, bende kuru mamaya sıcak su ekleyip püre haline getirip şırıngayla veriyorum. Ayrıca arka ayaklarının düzelmesi için omega 3 almalı, en kolayından balık. Her zaman ki favorım schesir karidesli ve samonlusundan alıp, yine ezip yine şırıngayla veriyorum.
Şimdi yeni bir marka buldum, içeriği çok çok güzel ve sağlıklı. LİEBESGUT mamanın adı, bir yaş mama. Deneyen oldu mu aranızdan? Kediniz sevdimi, genel olarak ne düşünüyorsunuz?
Ayrıca ufak bir soru olarak göz akıntısı var kuzunun. Ne ile silinebilir? Doğal gül suyu denedik, anında akıntıyı alıyor ama çok çabuk akıyor geri. Damla alacağız çıkamadık bir türlü.
Çok çok teşekkürler...

9 CEVAP

Duman14

çay demine pamuğu batırın silin biz öyle yaptık akıntı için kısa sürede geçti ama damla. takviyeside yaptık

milodelisi

Hemen sipariş ediyorum çok sağolun. Şu an en iyi şekilde yaşatmaya çalışıyoruz, ne gerekirse yapıyoruz.

Gofretsla

Bu arada kuru mama olarak ne tüketiyor?
Su tüketimi nasıl
Tuvaletini falan yapabilecek kadar iyi mı yani kalabiliyor mu?
Bence yaş mama olarak Hills alın ama hani şu i/d,z/d ler oluyor ya veterinere sorup alın bence iyileştirici özelliği olabilir gerçi bende hiç bir işe yaramadı oğlumun ishali devam etti ama...
Hemen bakıyorum bahsettiğiniz yaş mamaya belki kullanmisimdir

Gofretsla

Hatırlıyorum!:)
Denedim ve sonuç
Parlak tüyler:)

milodelisi

Suyu bazen kendi isteğiyle içiyor, onun dışında yine şırıngayla takviye yapıyorum. Tuvaletini yapabiliyor, 2 günde 1 kaka yapıyor, günde 1-2 kere çiş. Yaş mama olarak royal caninin recoverysini önerdi vet. Mamada proteinden çok çok yüksek. Zaten bir sürü demir ilaç vitamin kullanıp karaciğer ve böbreklerini zorladığımız için günde max 2-3 yemek kaşığı veriyoruz. Kordinasyonunda çok ama çok faydasını gördük. Hillste de c/d critical care denedik. Royalınkiyle aynı dediler. Ama hillsi daha çok sevdi gibi geldi bize. Bu arada hatırlatmayım diye demek istemedim ama başınız sağolsun, çok çok üzüldüm okuduğum anda. Sorduğum mamayıda çok yakındaki bir veterinerimizde varmış, en kısa zamanda bakacağım. Birde belki biliyorsunuzdur, bu kız çok çok yakın komşumun kedisi, evinde 10 kedi var, bu kızda onlardan biri ve 2 kardeşi var. Hepsinin aşılarını yaptıramıyor ne yazık ki. Ama yaptırabilse, karma aşı diğer kedileri korurmu fipten?

Gofretsla

Allah sizden razı olsun:)

milodelisi

Kuru mama olarak bir hills denedik sonra proplane geçtik. N&D benim kedimi neredeyse öldürüyordu, böbrek taşı veterinerler kanlı çiş... Çok çok acı çektirdi. Veterinerde bu kedi için zaten haraket etmiyor hep yatıyor, N&D vermeye gerek yok dedi. Ayrıca bünye olarak çok hassas bir kız, cesaret edemedik:(

Gofretsla

Karma aşı fipten korur sadece 2-3 ayda 1 parazit aşılarını yaptırsa
Ve hepsinin karmalarını yaptırsa çoooook iyi olur fipten korur evet bence Hills kullnmaya devam edin ben olsam o kimyasal koruyucularla korunan ve İsrail malı olan mamayı asla can cana vermezdim kesinlikle vazgeçin hem hillsin prescription diet'i var hem de doğal koruyucularla korunuyor Hills c/D'nin kuru maması var galiba? Varsa veterinerden almanızı öneririm yoksa veterinerden sipariş ettirebilirsiniz
Öğütücü'ye gelince teşekkür ederim burada en sevdiğim özellik hayvansever dostlarımın acımı dindirmesi