Kedi Diş Çıkarma Dönemi

liliacasper

casper 5 aylık arkadaşlar biraz fazla ısıyor.Bu gün tırnaklarını keserken fark ettim ki alt çenesinde köpek dişerli ikişer adet yeni diş çıkarmış fakat süt dişeri dökülmemiş ne yapmam lazım veterinere götürmem mi gerekir yoksa daha sonra kendiliğinden düşer mi ?

4 CEVAP

melist35

kendiliğinden değişir dişleri, sizin birşey yapmanıza gerek yok. 4-7 ay arasında süt dişlerini tamamen döker. ben bu süreçte silikon tabancasının o çubuk silikonlarından vermiştim gevelesin diye, diş kaşıntısına iyi geliyor

senatkgz

Benimki de aynı şekilde şuan.Yan yana yeni dişiyle eski dişi.Merak ettim güncelleme yapar mısınız şuan düştüler mi 😊

liliacasper

teşekkür ederim.

liliacasper

senatkgz ben fark etmeden süt dişleri oynarken düştü küçük kanamalar olabilir.Casper ın salya sorunu ve iştahsızlığı vardı dişer dökülünce her şey normale döndü.