Arkadaşlar Köpek Hakkında Bilgi Lütfen !

senemkaraca

Küçük ırklardan hangisini sahiplenmem daha uygun olur.büyük ırklarla baş edebilcek bir durumda değilim bu sebebten dolayı küçük ırkları tercih ettim ?
sizce ne yapmalıyım?

16 CEVAP

senemkaraca

BİZ SATIN ALMIYORUZ SAHİPLENİYORUZ..

Duman14

maltese ,pug veya küçük olmasada çok. sadık ve tam bir aile köpeği olan golden retriever besleyebilirsiniz

senemkaraca

bunu biliyorum fakat aklımdaki köpek bu değil çünkü birçok tanıdığımda bu var zaten ve çok huysuz bir köpek olduğunu söylüyorlar.. ama tatlılığına söylencek laf yok tabiki :D

senemkaraca

evet :)) hayırlısı olsun diğer arkadaşların da fikir ve düşüncelerini bekliyorum... teşekkür ederimm..

senemkaraca

teşekkür ederim bilgileriniz için..

DENIZKI

GOLDEN tavsiye ederim.Çok evcil ve candan oluyorlar.Hatta düşünürseniz benimle irtiata geçebilirsiniz.

Eğer ilk kez bakicaksaniz chihuahua öneririm. Apartman için uygundurlar.

Eğer ona yeterince zaman ayırabilicekseniz yorkshire terrier gayet uygun. Chihuahua lar yapıları gereği heyecanlı ve biraz gürültülüler.:)

yanik_kedi

pug olabilir :)

kopekhayrani

yanik_kedi>

###katılıyorum pug

kopekhayrani

Bulabilirseniz pomernian cinslerini severim ben kolay bakımlılar bana göre ama bi göz ayın derim pomernian a

kopekhayrani

Atın diceğime ayın yazdım özür dilerim

Havanese_Siri

Net bir şekilde coton de tulear diyebilmek isterdim ama maalesef ki türkiyede bulunması pek mümkün gözükmüyor (aşırı yüksek fiyatlar haricinde) bu yüzden havanese

Havanese_Siri

Bichon familyasından bakmanızı öneririm,

Bichon Frise:
Günlük egzersize ihtiyaç duyarlar, çok oyunculardır çocuklarla yabancılarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşırlar, eğitilebilirlikleri yüksektir. Tüy dökmez, koku yapmaz. İki günde bir taranmalı ve düzenli bir şekilde profesyonel biri tarafından bakım yapılmalıdır. Genel olarak sağlıklılardır. (Ortalama:1500-2000 TL)

Bichon Havanese:
Fazla egzersize ihtiyaç duymazlar fakat ev içinde çok hareketlidirler, çok çok oyunculardır, diğer köpeklerle çok iyi arkadaş olmaz ama anlaşabilir, insanlarla arası mükemmeldir, eğitilebilirliği yüksektir. Tüy dükmez, koku yapmaz. Haftada 3 4 kez taramak yeterlidir, 2 3 ayda bir profesyonel bakıma ihtiyaç duyar. Genel olarak sağlıklı ve sağlam yapılı güçlü bir köpektir. (Ortalama 2000 TL)

Maltese Terrier:
Diğer bichonlara göre daha küçüktür. Fazla hareketli değildir, çok oyuncudur. İnsanlarla ve hayvanlarla anlaşır, inatçı olabilirler. Tüy dökmez, koku yapmaz. Haftada 3 4 kez taramak yeterlidir, 2 3 ayda bir profesyonel bakıma ihtiyaç duyar. Hassas bir yapıya sahiptir soğuktan hemen etkilenebilir. (Ortalama 1500 TL)

Coton De Tulear:
Fazla egzersize ihtiyaç duymaz, oyun oynamayı çok sever. Bütün hayvanlarla ve insanlarla arası mükemmel çok sadık bir köpektir. Eğitilebilirlikleri yüksektir. Tüy dökmez, koku yapmaz. Havanese ile eşit derecede bakıma ihtiyaç duyar. Sağlıklı ve sağlam bir köpektir. (Ortalama 10000 TL) (Fiyat ciddi)

Lowchen:
Fazla egzersize ihtiyaç duymaz, oyuncudur, insanlarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşır, eğitilebilirlikleri iyidir. Tüy dökmez, koku yapmaz.Düzenli taranmalı ve profesyonel biri tarafından bakım yapılmalıdır. Sağlıklıdır. (Bulamazsınız)

Havanese_Siri

bichon frise bulabilirsiniz ücretsiz