2 Gündür Kusuyor Titriyor Acil

suledoruk

Dün 1 defa kusmuştu mama kustuğu için herhalde fazla yedi dedik bir defa kusmasını önemsemedik ama bu sabah da aynı şekilde mama kustu ve 2 gündür ara ara karnını sanki kusmak istermiş gibi kasıyor titretiyor öğürme hareketleri yapıyor su içtikten sonra bile kusmaya çalışıyormuş gibi hareketler yapıyor baya endişelendik şuan veterinere götürüyoruz ama merak ettiğim buna benzer bir şey yaşayan var mı aranızda arkadaşlar lütfen tecrübeniz varsa yardımcı olur musunuz

7 CEVAP

ZehraBetul

Benim kedim de bir ara iştahsızdı 2 kere kustu ama titremesi yoktu veterinere götürdük ağzında aft olduğunu söyledi dalgalı ateş yapabilirmiş kedi de ateşini düşürmek için kusarmış kustuğu zaman ateşini ölçmemizi söylemişti ama sonra tekrarlamadı siz de de anladığım kadarıyla ateşlenme durumu var umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur 🙏

MisisLarin

Üşütme olabilir. Veterinerden sonra bize de haber verin neymiş. Geçmiş olsun

suledoruk

Veterinerden şimdi döndük. Yabancı cisim yutmuş bağırsağa geçmeden erken müdahale ettik allahtan. Böyle bir belirti gözlemlerseniz hiç bekletmeden veterinere götürün lütfen ameliyat olmadan sadece mideyi yıkatarak atlatabilirsiniz. Başta sakinleştirildi röntgen çektirdik yabancı cisim yuttuğunu öğrendik. Sonra anestezi verildi endoskopi yapıldı midesi temizlendi. Serum uygulandı ve 5 iğne yapıldı mide koruyucu vs. Şuan gözlemliyoruz kusma durumu devam ederse tekrar götürücez eğer devam etmezse 3 gün sonra antibiyotik tedavisi için götürücem. Endoskopiden sonra kan kontrolü de yaptırdık temiz çıktı çok şükür. Ama lütfen böyle şeyleri hafife almayın bugün hayatımın şokunu yaşadım ve bu ucuz kurtarmış halimizdi. :(

Cansumuezza

Ne yutmuş yaramaz :(

gizemesersoy

inanmıyorum ya çok geçmiş olsun

Kediseverbuse

Geçmiş olsun okurken bile etkilendim yaşamak kim bilir nasıl

suledoruk

@cansumuezza plastik beyaz köpükler oluyor ya öyle parçalar yutmuş evde de nerden buldu anlamadık