Yaş Mama Kaç Gün Saklanabilir Ve Günlük Ne Kadar Vermeliyim

AlpMordecai

Kuru mama bugün bitecek ve yarın itibarıyla, kuru mama gelene kadar yaş mama vereceğim. Elimde 400 gram Naturon ezme kedi maması var. Yarın açacağım ve buzdolabında saklayacağım. Maksimum kaç gün saklayabilirim ve nasıl koşullarda saklarsam buzdolabı ömrü uzun olur? Ve kedime günlük ne kadar vermeliyim? Bu konuda bilgilendirir misiniz rica etsem?
Teşekkürler şimdiden.

3 CEVAP

Denizygt

En fazla 3 gün ağzı güzelce kapalı olarak muhafaza edebilirsiniz her kullanımda da ılıtılmış şekilde mamayı vermelisiniz

Anonymus386040

Haftada 2 gün vermeniz gerekir. Örneğin ben 85-100 gramlık paketlerden-konservelerden alıyorum. Yarısını pazartesi, diğer yarısını dolaba koyup perşembe günü veriyorum. Cumaya bırakmayın bozuluyor :)

AlpMordecai

Teşekkür ederim.