Kedilerde Çiğ Beslenmeye Gecicem

Ayben02

Kedilerde beslenmeyle ilgili sabahtan beri araştırma yapıyorum hangi mamayı alsam ? uygun fiyatlı mamalar hangileri ? et oranı yeterli mi ? Faydaları zararları derken... @suzionlineblog un yazılarını okudum ayrıca " Petfooled " belgeselini izledim ve o kadar etkilendim ki anlatamam size. Ve kedilerimi çiğ beslenmeye geçirmeye karar verdim. Belki de bir tık pahalı olabilir ama sorun değil. Bütçem yetmediğinde evde buzdolabındaki etler ne güne duruyor 😸
Çiğ beslenmeye geçecek olanlar ya da geçmiş olanlar biraz bahsedebilirler mi ?

( Petfooled belgeselini izleyen ve çiğ beslenme hakkında olumlu düşüncelere sahip olanlar lütfen yorum yapsın.
Herhangi bir kuru mama markasını da savunacak yazılar yazmayın lütfen. )

24 CEVAP

Ayben02

@irongirl barf uygun şartlarda hazirlanirsa ve düzenli olarak iç dış paraziti yapılırsa parazitten korkmaya gerek yok ayrıca tekrar söylüyorum kedileri biz bu hâle getirdik bunlar yüzyıllar önce kuru mama mı yiyorlardı sanki... En doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Ayrıca şeker falan da vermiyorum zaten

Zeynepulku

sekerde verme şeker komasinagirer tüm kediler şeker hastasidir ama iyi haslanmis tavuk olur
Burada sekerden bahseden mi var acaba? Veya ben seker veriyorum diyen?

SBKart2207

Ben de arasitiriyorum. Daha fazla arasitirip geçmeyi düşünüyorum. Ama öncesinde check up yaptırmak istiyorum. Beslenmeden kaynaklı bir sıkıntı veya gelisme olacak mı görmek icin. ve de eğer bilmediğim ozel durumu varsa ona uygun hazırlamak icin güzel birşey. Siz dr yaptırın bence yaptırabilirsseniz. Umarım en doğrusunu yapiyoruzdur. 🌺💗

Ayben02

Evde kendim yapmayı düşünüyorum hazır almak içime sinmedi yine de tavsiye için teşekkürler :)
Ayrıca çiğ beslenen bir kedi arada ödül maması falan yiyebilir mi bu onun sindirim sistemi için herhangi bir sorun yaratır mı ?

Cansumuezza

Yalnız bu iş ömür boyu suren devamlilik ve istikrarli birşey onerenleri bile kuru mamaya donerken yada dönemsel olarak kullanırken gördük.

ferhat05

Evde yaptıklarınız tam yeterli olmayabilir onlar için. Rawforus iyi diye duydum. Büyük ve önemli bi adım bence.

Ayben02

@kedilernedemekistiyor cevabın için çok teşekkür ederim :) ben yaklaşık iki hafta sonra gecicem ve 1 ay boyunca kullandıktan sonra burada bir bilgilendirme yapmayı düşünüyorum ben de güzel sonuçlarla gelmeyi umuyorum :)

irongirl

Sakin geçmeyin kediler çığ et yerse yada ev yemeği hastalandı karaciğer yaglanmasi olur ve veterinerden cikamazsin sekerde verme şeker komasinagirer tüm kediler şeker hastasidir ama iyi haslanmis tavuk olur

Ayben02

@irongirl barf uygun şartlarda hazirlanirsa veduzenli