Dişler

kedicigim1054

6 buçuk aylık kedimi nasıl diş fırçalamaya alıştırırım

12 CEVAP

Duman14

Kedilerin dişlerini fırçalamak tırnaklarına koruyucu taktırmak kıyafet giydirmek aynı şekilde köpeklerede yapılması dünyanın en saçma şeylerinden biri eski zamanlarda doğada özgürce yaşayabiliyorlardı ama artan kentleşme ve zalim insanlar nedeniyle evlerimize almaya başladık vahşi kedileri evcilleştirdik doğalarını değiştirdik birde şu diş fırçalama işi çıktı hayvanların kendi doğalarında yaşamaları gerek siye düşünüyorum

Yavru_kedii

Bence fırçalamayın
Neden mi?
İzin vermez
Kedilere özel diş macunu yok
Şu ürünü kullanıyorum bence sizde alın
http://www.*********.com/beaphar-dental-bits-dis-sagligi-kedi-odulu-35-gr?gclid=Cj0KEQiAxeTFBRCGmIq_7rGt_r8BEiQANdPqUpbCbd5mDE6ElfAoowSHqrZmieHYJT6W42p-YWNx8MYaAtPR8P8HAQ

kedicigim1054

sağolun

Diş fırçalamaya alıştırmak çok önemli. Kuru mamayla tartar oluşumunun önüne geçiyorsun evet ama tam anlamıyla önleyemiyorsun haftada 2 defa fırçalamayı öneriyorum

Nayeli

Fırçalamak yurt dışında çok normal
Tartarı ve diş Eti hastalığını önlüyor.
Tartarı sonra bayıltarak temizletmek bence kedi için daha kötü. Ve sürekli temizletmek zorunda kaldığınızda dişlere de zarar veriyorz. Ayrıca dişin dökülmesine kadar gidebilir :(
Özel macun bile var. Bnm kedimde dişte aşırıni sarılık vardı. Yosunlu bi toz var. 3 haftadır kullanıyorum. Azalma oldu. Bi iki haftaya da diş fırçasına alıştırcam. Bakalım nasıl olcak

Lynda

Acikcasi Diş fırçalamak biraz saçma geliyor bana. Kuru mama kedi disi sağlığı için iyidir. Dış fırçalamak kediye özel sampuanlar vs. gereksiz şeyler . Kapitalizm işte .

Hoppala

Eğer fırçalatıyorsa kesinlikle fırçalayın. 5 yaşında kedim var. Bugüne kadar hemen hemen Orijen mama yedirdim. Diş taşı problemi yaşıyoruz. Kucağa bile gelmeyen bir kedimiz olduğundan ötürü dişlerini fırçalama şansımız yok. Bu yüzden fırçalamanıza izin veren bir kediniz varsa mutlaka fırçalayın. Bir konuda yeterli bilginiz yoksa karşınızdakini yanlış yönlendirmeyin. Köpek-kedi için ortak kullanılan diş macunları var. Önemli olan içeriğine bakıp satın almanız. İçinde kimyasal madde ve florür olmasın.

kedicigim1054

peki hangi diş macunu kullanmalıyım
BİLMİYORUN

Yavru_kedii

Trixie ama kedilere özel yok sanırım bir dakika en bir bakayım

Yavru_kedii

http://www.acctr.com/trixie-kedi-dis-bakim-seti
Buldum!
Hemen satın alın bence

Hoppala

Benim bildiğim kadarıyla en iyisi bu fakat bu üründe artık Türkiye'de bulunmuyor. Ben bu markanın HYDRO-GEL olanını almıştım. Kedi için ürünleride var.

Bkz: https://bogar.com/en/produkte/bogar-fuer-hunde/dental-hygiene-produkte/pflege-zusaetze#bogadent®-hydro-gel

Kedi için ise: https://bogar.com/en/produkte/bogar-fuer-katzen/dental-hygiene-produkte#bogadent®-plaque-stop

kedicigim1054

çok sağolun