Kediler İçin En İyi Mama Nedir ??

Pativer

EN İYİ KEDİ MAMASI HANGİ MARKA ??
KESİN OLARAK BİLEN VARMI :))))

10 CEVAP

Duman14

Acana kullanıyorum fiyatına rağmen gayet kaliteli bir mama orijende çok güzel protein oranı fazla olduğu için çok hareketli kediler kullanıyor hills royal canin vb mamalar herkes tarafından onaylanmıyor kiminin kedisine iyi gelirlen kiminin ki kötüleşiyor

sndbg

N&D, Acana, Hills Ideal Balance

Yavru_kedii

Acana orijen n&d ama ben ACANA ORİJEN denemedim nd kullanıyorum vazgeçmeye niyetim yok:)

yanik_kedi

Kesinlikle N&D mükemmel bir mama çok . memnunuz

sndbg

N&D, Acana, Hills Ideal Balance

aycacetin2472

Hills acana fitmin orijen n&d

Ahmetemind

N&D Orijen Acana Çok Kaliteli Mamalar Royal Canin İçeriği iyi olmamasına rağmen çok kötü bir mama değil ayrıca hills de kaliteli bir mama

Lynda

N&d bir ara bazı ülkelere girişi yasaklanmıştır. Fda listesinde ismi vardı. Sebze oranı yüksekliğinden dolayı diğer ürünlere kıyasla daha çabuk bozuluyor. Şeker oranı da fazla.
Hills, Proplan , royal canin önerebilirim.
Tek bir mama ile devam etmemek , sürekli değiştirmek gerekiyor. Tek tip beslenme sağlıklı değil. Arada yaş mama verilmeli.
Refleks gibi türk markalarını da alabilirsin. Önemli nokta protein oranı %32 altına düşmemeli, şeker ve kül oranı yok denecek kadar az ve yağ oranı %10u geçmemeli. Taurin miktarı yüksek olursa da hazmetmeyi kolaylaştırır.
Sürekli mama değiştirmek kediler için iyidir.

tika_waylan

Surekli mama degisince de ishal oluyorlar ama. Arada yas mama ya a evde yagsiz tuzsuz mama yapmaknlazimnarada

Hoppala

İçerik kalitesi bakımından en iyi mama Orijen'dir. Mama değişimleri nadir yapılır. Sık mama değişimi diye bir şey olamaz. Alternatif alınabilecek kaliteli mamalar: Acana, N&D Wildfield, Petcurean, Taste of the Wild. Petcurean'de yulaf var. Yulafı buğday ile karıştırmamak gerekir. Zararlı ve çöp içerik olan buğdaydır.